SELECT NABÍDKA

Házená v TV

28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM

Kalendář

<únor 2019>
poútstčtsone
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.6.2010 otevřeno: 3648 x

Česká házená zná svého krále a královnu, titul obhájili Jícha a Kysučanová

Dnes byly v Plzni v rámci Galavečera Českého svazu házené vyhlášeni nejepší házenkáři a házenkářky loňského roku. Celkem bylo vyhlášeno šest anket a tři ankety v kategorii Czech Handball Made.

Nejlepší házenkář a házenkářka ČR roku 2009

Nejlepším házenkářem ČR pro rok 2009 byl podle očekávání a hlasováním odborníků zcela jednoznačně vyhlášen Filip Jícha. Opora českého reprezentačního týmu patří dlouhodobě k tahounům českého celku i svého německého zaměstnavatele THW Kiel. To, že patří k nejlepším házenkářům světa potvrdil i na letošním ME 2010 i ve druhé části klubové sezóny a již dnes se dá s předstihem považovat za favorita příštího ročníku anktety.

Na druhém místě se umístil brankář národního ceku Petr Štochl, na kterého spoléhají berlínské lišky. To, jak si jej německý celek cení dokazuje i fakt, že Štochl prodloužil smlouvu v klubu až do roku 2016! Třetí příčka patří Danielu Kubešovi, jehož jeho skvělá obranná činnost katapultovala pro příští sezónu do týmu německého velkoklubu THW Kiel.

 

1.  2.  3.    

 

Výsledky ankety "Nejlepší házenkář ČR 2009"

1. Filip Jícha (Kiel GER)

2. Petr Štochl (F.Berlin GER)

3. Daniel Kubeš (Lemgo GER)

4. Jan Filip (RNL GER/Schaffhausen SUI)

5. Martin Galia (Göppingen GER)

6. David Juříček (Montpellier FRA)

7. Ondřej Zdráhala (Grosswallstadt GER/Karviná)

8. Karel Nocar (Chámbery FRA)

9. Pavel Horák (Göppingen GER)

10. Jan Sobol (Montpellier FRA)

 

Stejně jako Filip Jícha, i házenkářka roku Lenka Kysučanová obhájila svoje prvenství z loňského ročníku ankety. Spojka národního celku, která po čtyřech letech opouští francouzské Méty, je stejně jako další dvě hráčky v pořadí výraznou postavou národního celku i svého týmu. V letošním roce byla ženská anketa vyjímečně napínavá a Kysučanová jen těsně dokázala obhájit svoje prvenství. Na druhé příčce se umístila Jana Simerská, která svojí bojovností strhává ostatní v týmu. Simerská si bohužel na podzim vážně poranila koleno a dlouho tak národnímu týmu chyběla. V tom naopak pravidelně nastupuje třetí hráčka v pořadí Iva Zámorská. Házenkářka ze Zlína, která obléká dres norského týmu Byasen, patří k obávaným střelkyním na všech frontách.

 

1.  2.  3.   

 

Výsledky ankety "Nejlepší házenkářka ČR 2009"

1. Kysučanová Lenka (Metz FRA)

2. Simerská Jana (Le Havre FRA)

3. Zámorská Iva (Gjerpen Skien NOR/Byasen NOR)

4. Černá Lenka (Olomouc/Veselí n./Moravou)

5. Štěrbová Helena (Veselí n./M.)

6. Vítková Petra (Slavia Praha)

7.-8. Černá Klára (Slavia Praha)

7.-8. Luzumová Iveta (Písek)

9.-10. Budayová Michaela

9.-10. Poznarová Pavla

 

Vyhlášeni byli i nejlepší hráči domácích soutěží. V mužské ZUBR Extralize svými výbornými výkony i nadále poutá vítěz ankety Tomáš Mrkva (Karviná), u žen zvítězila střelkyně Vesellí nad Moravou Helena Štěrbová. Oba dopomohli svým celkům do finále domácích soutěží, z titulu mistra ČR se ale nakonec radoval jen Mrkva.

 

 

 

Odborné komise vybraly také talent roku v dívčí a chlapecké kategorii. V chlapecké kategorii byla volba jednoznačná a vítězem se stala plzeňská spojka Roman Bečvář. Teprve 21letý házenkář, který nesporně zdědil talent po tátovi, bývalém hráči národního týmu, se stal nejlepším střelcem svého celku v extralize a má za sebou již několik akcí s národním týmem mužů.

Talentem roku v kategorii dívek byla zvolena brankářka pražské Slavie Lucie Satrapová. Její úloha v letošním ročníku nejvyšší soutěže nebyla vůbec jednoduchá. Ve Slavii byla na svém postu prakticky sama a dokázala Pražankám dopomoci ke dvěma triumfům. V národním týmu při zranění Barbory Raníkové zastávala pozici jedničky, přestože je jí teprve dvacet let.

 

 

 

Vedle tradičních házenkářských anket byly i letos vyhlášeny ankety Czech Handball Made a do těch se sešlo opravdu velké množství nominací. V anketě Osobnost roku (osoba, která dlouhodobě přispívá, ev.přispěla k rozvoji házené na celostátní úrovni) bylo navrženo celkem dvanáct významných postav české házené. Šanci jim ale nedal suverén posledních let, nejlepší házenkář roku Filip Jícha.

I v anketě Akce roku (zajímavá házenkářská událost, která přispěla ve prospěch házené) se sešla pestrá směsice návrhů. Letošní jedničkou byl vyhlášen projekt Handball.net, který funguje od léta loňského roku.

Stejně jako při loňském galavečer, kdy byla oceněna záchrana života, získal ocenění tento čin. V anketě Čin roku (akt, který jednorázově zviditelní házenou na veřejnosti. Nemusí být vázán na konkrétní osobu.) náleží Ing. Ditě Dvořákové, která díky své pohotovosti v průběhu házenkářského utkání zachránila lidský život.