SELECT NABÍDKA
Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Kalendář

<duben 2020>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.3.2020 otevřeno: 845 x

Metodika: Sportovní výživa pro začínající sportovce

Jak se má co nejvhodněji stravovat mladý sportovec? Házenkář? Jak správnou stravou zlepšit svůj sportovní výkon, ale také kondici a svůj fyzický stav vůbec? V soutěžní přestávce vám hlavní metodik ČSH nabízí studijní materiály, které mohou využít především trenéři a mladí sportovci, ale také rodiče.

 

Vážení trenéři, hráčky, hráči, rodiče,

mimořádná doba vyžaduje mimořádné postupy. Myslím, že mnohým z nás chybí běžný tréninkový „provoz“, a tak hledáme cesty jak využít nucenou tréninkovou přestávku ku prospěchu naší obvyklé činnosti. Jednou z možností je rozšířit si obzory i v aktivitách, které se neodehrávají přímo na hřišti, ale s tréninkem a herním výkonem významně souvisí. Ze zkušenosti z rozhovorů s řadou trenérů vím, že jedním z problémů mladých hráčů a hráček je stravování jako takové (zjednodušeně řečeno „proč jíst, co jíst, kdy jíst a jak skloubit pravidla konzumace s principy sportovního tréninku“). A z vlastní trenérské praxe mohu potvrdit, že párek v rohlíku + cola mezi turnajovými utkáními kvalitu herního výkonu zrovna nepodpoří…

Níže najdete odkaz na metodický list Sportovního centra MŠMT, který se výživou zabývá. Najdete v něm náměty jak byste mohli své zvyky v tomto ohledu upravit. Výhodou je, že není psán v komerčním zájmu a tudíž není plný doporučení na různé „zaručeně fungující “ doplňky a podpůrné látky, ale pracuje s běžně dostupnými potravinami. Možná že mnozí z vás, kteří s dodržováním základních principů životosprávy nemají potíže, v textu objeví jen informace, které znají, a principy, kterými se řídí. Pro vás je to jen potvrzení, že jdete správnou cestou… Doufám, že každý z vás najdete v tomto materiálu nějaký impuls k tomu co zkusit ke zlepšení kvality tréninku i herního výkonu vlastního či vlastních svěřenců.

Mnoho inspirací při četbě vám přeje

 

Martin Tůma

Metodik ČSH

 

Sportovní výživa pro začínající sportovce - metodické listy