SELECT NABÍDKA

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Kalendář

<únor 2020>
poútstčtsone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.2.2020 otevřeno: 581 x

V Česku odstartovala další sezóna v plážové házené zimním turnajem

Nejen letní měsíce potřebují milovníci plážové házené k tomu, aby mohli zápolit v písku a pořádat turnaje. Na přelomu ledna a února to dokázali organizátoři již tradičního letního turnaje Prague Open Beach Handball, když uspořádali v pražském Beach Klubu Ládví již druhý ročník turnaje zimního, kterého se účastnilo 18 mládežnických týmů z celé republiky. Premiérově se společně s mládežnickým turnajem konal také turnaj dospělých velmi kvalitně obsazený i zahraničními týmy v rámci Evropské beachhadballové tour, kterého se zúčastnilo 18 družstev z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Velké Británie a Nizozemí. Komise pro alternativní druhy házené dále zveřejňuje rozpis turnajů pro letošní sezonu a nabízí podporu dalších beachhandballových aktivit.


Komise pro alternativní druhy házené (KAH ČSH) již vloni organizovala testovací ročník mládežnických soutěží v plážové házené a poté, co se ho v rámci dvou turnajů v Praze a Pardubicích zúčastnily více než dvě desítky týmů, se rozhodla v tomto pokračovat i v této sezóně 2020. Ve webové sekci komise lze nalézt mimo pravidel plážové házené a adresáře proškolených rozhodčích také rozpis soutěží pro tento ročník, který bude trvat od ledna do konce srpna 2020 a do něhož se mohou registrovat zájemci o organizování jednotlivých turnajů. Pražským zimním turnajem již vše začalo a další turnaje komise v rámci svých možností ráda podpoří. Již teď můžete v kalendáři najít ve druhé polovině června turnaj v Praze, chystá se opět i turnaj v Pardubicích.

 

 

„Doufáme, že se stále více a více týmů přidá mezi nás a stále více klubů či soukromých organizátorů se zapojí do pořádání dětských a mládežnických turnajů, na kterých chceme do budoucna stavět v rozvoji plážové házené u nás – vždyť již chybí jen kousek, aby se stala řádným olympijským sportem, a tak nechceme, aby nám na tomto poli dále ujížděl vlak. V minulém roce se nám podařilo získat materiální podporu od EHF, aktuálně jednáme o další s IHF, a tak jsme alespoň co se týče vybavení hřišť, míčů, branek apod. organizátorům schopni pomoci. Současně počítáme u mládežnických turnajů i s jinou formou podpory. Před týdnem mohly naše děti vidět v Praze špičkové evropské týmy a hodně od nich pochytily, máme učenlivé hráče a hráčky a každý odehraný den na turnaji je na všech obrovsky znát. Současně funguje plážová házená jako dobrý doplněk přípravy mladých házenkářek a házenkářů,“ říká předseda KAH ČSH Jiří Opava.

 

 

To, že o plážovou házenou je ve světě a Evropě zájem, dokazuje její zařazení jako ukázkového sportu na OH v Japonsku 2020 poté, co byla již řádným sportem na olympiádě mladých v roce 2018 v Argentině. Pražského zimního turnaje se v minulém týdnu zúčastnila také ambasadorka pro plážovou házenou Japonské házenkářské federace Rika Yahara, několik fotografů a polských novinářů a turnaj poctil svou návštěvou také člen exekutivy IHF pana František Táborský, který se účastnil i závěrečného předávání medailí.

 

 

A jak dopadl zimní mládežnický turnaj v Praze? Turnaj byl rozdělen do čtyř kategorií. Žactvo MIX ovládly malé naděje Little Falcons, které podpořily v kategorii kadetek jejich starší spoluhráčky Pink Falcons z klubu TJ Sokol Poruba. V kategorii kadetů zazářili Lemuři Chodov a v kategorii juniorek hráčky Sokola Vršovice (Vršovický kočičky).

 

 

 

EBT turnaji dospělých dominovali loňští účastníci finálového turnaje EBT. Ženskou kategorii ovládl polský tým Pyrki Poznaň, v mužích zvítězili Holanďané z TSHV Camelot Handbal. Nejlepším českým týmem v seniorské kategorii byl tým mužů Coco Jamboo z pražského TJ JM Chodov, který se mezi vyspělými evropskými týmy rozhodně neztratil.

 

 

Během víkendu se odehrálo 128 zápasů na třech hřištích a zúčastnilo se ho více jak 500 házenkářů, což byla výzva nejen pro organizátory, ale i pro samotný sportovní areál, v jehož dvou nafukovacích halách se hrálo.

„Po Smíchovské náplavce, Žlutých Lázních a modřanském Freestyle parku jsme konečně našli místo, které plně vyhovuje našim potřebám a požadavkům. Toto sportoviště má navíc jedno obrovské plus, kterým je vstřícné vedení a skvělý personál. Pokud hledáte místo, kde uspořádat podobnou akci, mohu za organizační tým určitě jen doporučit a celému Beachklubu Ládví ještě jednou s velkou poklonou poděkovat. Poděkování patří také vedení Základní Školy Burešova, které nám již potřetí poskytlo ubytovací kapacity pro naše turnaje, a také Městské části Praha 8, která náš zimní turnaj materiálně podpořila,“ děkovala za ochotu a vstřícnost zapojeným institucím a partnerům hlavní organizátorka Hana Kaczkowská ze spolku HNB – Házet nás baví.

Celá fotogalerie z turnaje je k prohlédnutí zde, výsledkový servis zpracoval www.sportnect.com.

Odkaz na rozpis soutěží mládeže v plážové házené 2020 zde.

 

Celkové výsledky zimního turnaje v Praze

Žactvo MIX:
1. Little Falcons (Sokol Poruba) – žačky
2. Je mi to jedno (Chodov Praha) – žáci
3. Mašina (Loko Č. Budějovice) – žáci
4. Kobylky (Sokol Kobylisy) – žačky
5. Mini - Raptors (Sokol Kostelec n. L.) – žáci

Kadetky:
1. Pink Falcons (Sokol Poruba)
2. Vršovický princezny (Sokol Vršovice)
3. Šunky (SK Žeravice)
4. Dangerous Princesses (HC Milevsko)
5. Kobry (Házená Mělník)

Kadeti:
1. Lemuři Chodov – kadeti
2. Korby (Házená Mělník) – kadeti
3. Raptors (Sokol Kostelec n. L.) – kadeti
4. Handball Club Kolín - kadeti

Juniorky:
1. Vršovický kočičky (Sokol Vršovice) – juniorky
2. Gorilí Santové (Spartak Ústí n. L.) – juniorky
3. Hadice (Házená Mělník) – juniorky
4. Anežky z Bible (Slavia Praha) - juniorky a junioři (mimo soutěž)

EBT – ženy:
1. PYRKI Poznań (POL)
2. London GD (GBR)
3. Byczki Kowalewo Pomorskie (POL)
4. Holky z Citrusie (SVK)
5. #ty(m)vole (CZE)
6. Kanonierky (SVK)

EBT – muži:
1. TSHV Camelot Handbal (NED)
2. BHT Damy Rade Inowroclaw (POL)
3. Duna House Fervas BHC (HUN)
4. Coco Jamboo (CZE)
5. BHT Lakers Powidz (POL)
6. UKS Gokis Katy Wroclawskie (POL)
7. Modrané (SVK)
8. Ruxak Army (CZE)
9. Beachbojs (CZE)
10. Smoldyci (CZE)
11. UKS Grom Jesienica (POL)
12. Balons Gang (SVK)