TV COM

Kalendář

<červenec 2020>
poútstčtsone
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.11.2019 otevřeno: 1686 x

Pokyny trenérské komise k často opakovaným otázkám obnovování a prodlužování trenérských licencí

S ohledem na opakující se nejasnosti a otázky týkající se procesu obnovování a prodlužování trenérských licencí shrnuje trenérská komise vybrané pokyny k tomuto procesu v následujícím materiálu.

 

Vážené kolegyně a kolegové trenéři a kluboví funkcionáři,

k 1. 11. 2019 skončila možnost obnovování a prodlužování trenérských licencí dle starého systému. Trenérská komise vám předkládá jednoduchý návod, jak nyní v uvedených případech postupovat. V podstatě se jedná o výtah ze „Zásad licencování trenérů Českého svazu házené“ (platných od března 2019), zaměřený především na administrativní postupy. Podrobnější informace o vlastních školeních lze získat v uvedeném materiálu.

 

I. Získávání nových licencí

Realizací školení licence C jsou pověřeny krajské svazy házené a organizují je dle závazných pokynů uvedených ve výše uvedených „Zásadách“. Jednoznačným požadavkem na přijímání účastníků je členství v ČSH (nebo jiné členské federaci EHF, která je signatářem Rinck Convention) – jinými slovy nejprve dotyčné účastníky registrujte a PAK TEPRVE je hlaste na školení - jinak není možno zaručit odpovídají udělení licence. Po úspěšném zakončení školení zasílá organizátor seznam absolventů na adresu metodika ČSH. Absolventům je do Hnetu připsáno získání licence. Dotyční trenéři posléze zašlou žádost o vyznačení licence (stačí e-mailem, není třeba zvláštní formulář) a registrační průkaz na sekretariát ČSH a licence jim bude vyznačena. Vyznačení je spojeno se správním poplatkem.

Při získání licence B je postup stejný (pouze seznam absolventů vytváří přímo ČSH neboť je pořadatelem školení).

Co se týče zisku licence A, žadatel o vyznačení licence na registraci zasílá v e-mailu spolu se žádostí i fotokopii Osvědčení vydaného FTVS UK nebo FTK UP a poštou/osobně registrační průkaz.

 

II. Prodlužování licencí

Podmínkou je získání 20 kreditů během platnosti licence. Kredity se udělují na základě prezenčních listin, které zasílá pořadatel semináře/doškolení metodikovi ČSH a jsou zadávány do Hnetu. Pro prodloužení licence doporučujeme následující postup:

1. Kontaktujte vašeho klubového redaktora – ten má přístup do Hnetu a je tedy schopen vám sdělit, zda jste získali požadovaný počet kreditů.

2. Pokud máte požadavek splněn, zašlete mailem žádost o prodloužení (opět stačí jedna věta, není žádný speciální formulář) a poštou/osobně registrační průkaz. Vyznačení je spojeno se správním poplatkem.

Podrobnější informace (včetně řešení specifických situací – účast na zahraničních seminářích apod.) jsou opět uvedeny v „Zásadách“.


III. Uznávání zahraničních licencí

Licence udělené signatářskými zeměmi Rinck Convention se uznávají automaticky ve stejné výši. Uchazeč zašle na sekretariát žádost o uznání (není zvláštní formulář) a fotokopii platné zahraniční licence. Na jejím základě je mu vydána česká licence a dále se na něj pohlíží jako na českého trenéra (včetně požadavku na získání 20 kreditů v případě žádosti o prodloužení licence). Uznání jiných licencí (členské federace IHF apod.) je posuzováno individuálně v rámci činnosti Trenérské komise ČSH.

 

Doufáme, že vám tento stručný přehled formálních postupů usnadní řešení nutné administrativy spjaté s licenční politikou ČSH.

V případě nejasností či doplňujících dotazů na záležitosti, které nejsou uvedeny ve Zmiňovaných „Zasadách“, obraťte se přímo na metodika ČSH pana Martina Tůmu (tuma@chf.cz).