SELECT NABÍDKA
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Kalendář

<červen 2020>
poútstčtsone
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.9.2019 otevřeno: 2544 x

Házenkářští odborníci připravili pro trenéry nový koncept pro rozvoj házenkářek a házenkářů v České republice

Metodická komise ČSH vytvořila nový metodický materiál „Obecný koncept metodiky“, jenž je určen všem trenérům v České republice a měl by jim usnadnit formování cílů v jednotlivých fázích vývoje mladých házenkářů. Dokument je v elektronické podobě ke stažení zde na webu a rovněž v tištěné podobě distribuován do klubů sdružených v ČSH.

 

„Dosažení absolutně i relativně vysoké úrovně herního výkonu v dospělosti je v házené možné pouze dlouhodobým koncepčním tréninkovým působením na hráčky a hráče. To klade na trenéry enormní požadavky nejen na znalost házené jako takové, ale i cest, jak požadované výkonnosti dosáhnout. Všeobecně je známo, že dosažení cílových charakteristik vyžaduje postupné a navzájem logicky propojené kroky. Menší shoda už panuje v tom, jak mají jednotlivé kroky vypadat,“ vysvětlila motivaci pro přípravu nového metodického materiálu předsedkyně Metodické komise ČSH Ilona Hapková. Metodická komise ČSH proto vytvořila zásadní materiál – „Obecný koncept metodiky“, který by měl všem trenérům v ČR usnadnit formování cílů v jednotlivých fázích vývoje jejich svěřenců. Text je v současnosti přístupný na webu ČSH ZDE a tištěná i elektronická podoba exemplářů brožury je distribuována do jednotlivých klubů.

Materiál je koncipován jako přehled dovedností, které by měli hráči a hráčky v jednotlivých věkových kategoriích zvládnout. „Je doplněn doporučeními týkajícími se počtu tréninkových jednotek v týdnu, jejich charakteru a případně způsobu vedení. Do budoucna se počítá s doplněním o moderní metodické pomůcky, zejména filmové klipy dokumentující požadovanou podobu jednotlivých dovedností a zásobníky cvičení. Jejich zveřejnění na připravovaném metodickém portálu ČSH by mělo být zárukou dostupnosti pro každého zainteresovaného trenéra v rámci ČSH,“ přiblížila dále Hapková a dodala: „Znalost tohoto stěžejního materiálu považujeme za jeden ze základních předpokladů rozvoje házené v ČR. Proto doufáme, že se s ním každý trenér nejen pečlivě seznámí, ale najde v něm vodítko pro efektivní práci se svěřenými hráčkami a hráči.“

 

Hodně radosti z pokroku Vašich svěřenců
přeje Metodická komise ČSH

 

Obecný koncept metodiky online zde