TV COM

Kalendář

<srpen 2020>
poútstčtsone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.9.2019 otevřeno: 887 x

Nové projekty, digitalizace ČSH a kandidatura na pořádání EHF EURO 2024

Česká házená vstupuje do nové soutěžní sezóny. Vedle atraktivních soubojů na domácích palubovkách čekají české házenkáře a házenkářky především měření na evropské scéně a to jak v klubových soutěžích, tak na reprezentační úrovni. Zatímco české reprezentantky zabojují v kvalifikaci o EHF EURO 2020, muži se představí na evropském šampionátu ve Vídni. ČSH rovněž připravuje několik nových projektů, s nimiž veřejnost obeznámil na předsezónní tiskové konferenci prezident svazu Jaroslav Chvalný.

 

Po konsolidaci organizačních struktur a personálního zabezpečení Českého svazu házené (ČSH), na jehož zajištění pracovalo vedení ČSH v uplynulé, tedy první povolební, sezóně, nastala příznivá situace pro start nových projektů. „Jedním z těch klíčových je pro nás v tuto chvíli projekt nového informačního systému, jehož cílem je digitalizace a zjednodušení administrativních postupů při organizaci házenkářského hnutí a řízení soutěží. Nedílnou součástí práce na novém informačním systému je přirozeně rovněž vytvoření nových webových prezentací a úprava zpravodajských kanálů ČSH,“ vysvětlil na úvod tiskové konference v hotelu Clarion Congress Hotel Prague prezident ČSH Jaroslav Chvalný s tím, že nový informační systém by po proškolení organizačních pracovníků jednotlivých klubů sdružených v ČSH měl být spuštěn před startem sezóny 2020/2021.

 

 

Exekutiva ČSH jako řídící orgán ČSH rovněž připravuje pro novou sezónu rozvoj stávajících projektů a další nové projekty. „Především se jedná o aktivity v oblasti talentované mládeže a regionů. Konkrétně se jedná například o projekt rozvoje házené v regionech, který v tomto roce aplikujeme ve všech krajích. Chceme totiž klást větší důraz na práci krajských svazů a činnost regionálních klubů a tímto projektem tak zajistit finanční a personální podporu práce v regionech,“ přiblížil Chvalný.

 

ČSH podá kandidaturu na spolkupořádání EHF EURO 2024 žen

Český svaz házené bude spolu se Slovenskem a Polskem usilovat o pořádání mistrovství Evropy žen v roce 2024. Uzávěrka kandidatur je 15. září, Evropská házenkářská federace (EHF) by o dějišti šampionátu měla rozhodnout nejpozději během listopadu. Česká strana chce hostit dvě základní skupiny. Na tiskové konferenci o tom informoval svazový prezident Jaroslav Chvalný. „Po úvodních jednáních s polskou a slovenskou stranou, která proběhla v květnu, jsme přes léto dávali dohromady informace z hlediska ekonomiky, možností, místa. Minulý týden exekutiva rozhodla, že budeme kandidovat,“ řekl Chvalný.

„Předpokládáme, že nebudeme jedinými kandidáty. Minimálně víme, že zájem projevily Maďarsko a Rakousko, což jsou velmi silní soupeři. Ať už z hlediska popularity házené žen v Maďarsku nebo velké diplomatické síly rakouské házené. Tyto země by byly (kandidáty pořadatelství) samostatně. Můžou být vážnými konkurenty, ale věřím naší kandidatuře, která je taky velmi silná,“ dodal Chvalný.

 

 

Česká strana by chtěla hostit ideálně dvě základní skupiny evropského šampionátu, a to v jednom městě. Svaz momentálně považuje za nejlepší variantu Ostravu. „Přece jen ty zkušenosti s touto akcí takové nemáme, takže se cítíme na základní skupinu, respektive na dvě v jednom místě,“ uvedl Chvalný.

„Propočítali jsme věci, vytypovali jsme lokality, kde by se to mohlo uskutečnit. Ostrava je velmi dobré místo. V případě, že budeme úspěšní, nás čeká velmi silné období tvrdé práce, zajištění zdrojů, jednání o tom, jak to zorganizovat, jak nejlépe dostat fanoušky do haly, jak nejlépe představit český tým a jak uspět jako organizátor,“ dodal Chvalný.

Český svaz házené ještě za minulého vedení uvažoval o spolupořadatelství mistrovství Evropy mužů v roce 2022 se Slovenskem a Maďarskem. Nakonec ale z finančních důvodů od kandidatury na poslední chvíli ustoupil. „Bylo to za jiného vedení, ale já ho chápu. Svaz si nemůže dovolit zůstat v tom sám. I my jdeme v této chvíli do určitého rizika, protože ministerstvo svou působnost v oblasti sportu končí a začíná agentura, která ještě není ustavena. Jdeme trochu na tenký led, v uvozovkách jsme to riskli, že agentura a municipalita nás za čtyři roky podpoří,“ uvedl Chvalný.

 

 

Děkujeme Clarion Congress Hotel Prague za podporu.