SELECT NABÍDKA
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Kalendář

<červen 2020>
poútstčtsone
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.7.2019 otevřeno: 684 x

Pražský Beachklub Ládví hostil dva turnaje v plážové házené

Poslední předprázdninový víkend patřil v Beachklubu Ládví plážovým házenkářům, kteří zde uspořádali již IV. ročník mezinárodního turnaje Prague Open Beach Handball, jehož součástí byl i II. ročník největšího českého mládežnického turnaje v plážové házené.


„Jsme velice rádi, že se v našich podmínkách začíná dařit relativně mladému sportu, který však zažívá celosvětový boom, a který uvidíme i na Olympiádě 2020 v japonském Tokiu,“ říká s nadšením hlavní organizátorka a ředitelka turnajů Hana Kaczkowská, kterou těší především vzrůstající zájem z řad mládežnických týmů: „Osobně mám velkou radost z toho, že o plážovou házenou začíná mít zájem stále více trenérů mládeže. Je dobře, že tento sport neberou jako konkurenci, ale naopak jako kvalitní doplněk přípravy a oživení v soutěžních pauzách.“

Do pražského Beachklubu Ládví se během předprázdninového víkendu sjelo 22 mládežnických týmů z celé republiky, aby zde se seniorskými zástupci Česka a evropských zemí v sobotu ráno všichni společně rozehráli dvoudenní turnaje, jejichž cílem bylo srovnání výkonnosti jednotlivých týmů a hráčů, ale také prožití uvolněné atmosféry v hezkém sportovním areálu doprovázené celodenní hudební produkcí, při které se zrodila nová přátelství a bezesporu i láska k tomuto letnímu sportu.

 

 

„Strašně mile nás překvapila atmosféra, která na kurtech i mimo ně panovala,“ pochvaluje si ředitelka turnajů a se spokojeností v hlase dodává: „Měli jsme trochu obavu z toho, zda bude fungovat propojení turnaje seniorů s mládeží. Byl to risk, který nám ale ukázal, že jdeme správnou cestou. Ukázalo se totiž, že mladí hráči a hráčky bedlivě sledovali herní dovednosti dospělých a následně se pak pokoušeli předvádět to samé ve svých zápasech.“

To také potvrzují samotní trenéři mládežnických týmů, kteří se nespokojili jen s koučováním, ale po vzájemné dohodě sestavili další seniorský tým a kromě prvotřídní péče o své mladé svěřence odehráli celý turnaj dospělých.

 

 

„Byl to skvělý nápad. Běžně na turnajích odehrajeme utkání a pak i několik hodin nečinně čekáme na další zápas. Takhle jsme se do turnaje zapojili všichni, my jsme fandili dětem, děti zase nám. Navíc bylo zajímavé sledovat, jak mládežnické týmy sledují jednotlivé akce dospělých a hned se také snaží je přetavit do své hry,“ říká trenérka mládeže Petra Vavříková, která se svým týmem do Prahy přijela z opačného koutu republiky, a to z moravskoslezského klubu Sokol Poruba.

Pro zpestření, ale především kvůli rozvoji plážové házené v České republice bylo součástí víkendového programu již druhé školení nových rozhodčích s EHF lektorem a předsedou Komise pro alternativní házenou ČSH Jiřím Opavou, členkou této komise delegátkou EHF Ladou Trojkovou a polskými EHF rozhodčími, kteří novým, ale i již vyškoleným rozhodčím, znovu osvětlili pravidla tohoto sportu.

 

 

„Během víkendu jsme odehráli 98 zápasů a vyškolili další čtveřici mladých českých rozhodčích,“ pochvaluje si organizátor a hlavní rozhodčí turnaje Jiří Opava, který neopomenul své kolegy z řad rozhodčích pochválit: „Do turnaje jsme zapojili 10 českých a 4 polské rozhodčí, což představuje pro každou dvojici 14 odpískaných zápasů. Kdo si někdy vyzkoušel běhat v písku, a ještě se plně soustředit na dodržování pravidel a hru fair play, musí mi dát za pravdu, že rozhodčí na turnaji odvedli pořádný kus práce, za který jim ještě jednou děkuji. Opomenout nesmím ani fakt, že se podíleli na pátečním stavění hřišť a prošli opětovaným školením a testem z pravidel.“

Turnaje Prague Open Beach Handball se tentokrát zúčastnilo bezmála 500 účastníků, což byla výzva nejen pro organizátory, ale také pro sportovní areál Beachklub Ládví. „Pro nás jsou takové akce příjemným zpestřením, rádi uvítáme i jiné sporty či firemní akce a eventy. S organizátory házené jsme ve spojení již od letošního února, kdy v našem beachklubu pořádali zimní turnaj mládeže. Kapacitně byl zimní turnaj sice menší, ale dávalo nám to představu, jak bude jeho letní varianta přibližně vypadat. Bylo zapotřebí navýšit kapacitu lidí, kteří připravili celý areál a pomohli se stavbou házenkářských kurtů. Posílit jsme museli také obsluhu za barem a v kuchyni, ale myslím, že jsme vše zvládli k plné spokojenosti organizátorů, hráčů i fanoušků,“ říká spokojeně ředitel sportovního areálu Jaroslav Falc, ke kterému se slovy díků přidává i ředitelka turnajů. „Musím jen souhlasit, po Smíchovské náplavce, Žlutých Lázních a modřanském Freestyle parku jsme konečně našli místo, které plně vyhovuje našim potřebám a požadavkům. Toto sportoviště má navíc jedno obrovské plus, kterým je vstřícné vedení a skvělý personál. Pokud hledáte místo, kde uspořádat podobnou akci, mohu za organizační tým určitě jen doporučit a celému Beachklubu Ládví ještě jednou s velkou poklonou poděkovat. Poděkování patří také vedení Základní školy Burešova, které nám již podruhé poskytlo ubytovací kapacity pro naše turnaje,“ kvituje ochotu a vstřícnost sportovního areálu a základní školy hlavní organizátorka Hana Kaczkowská.

 

 

Letošní pražské turnaje v plážové házené jsou odehrány, ale organizátoři již netrpělivě vyčkávají termíny Žákovské ligy a dalších mládežnických soutěží, aby mezi nimi mohli najít další ideální termíny pro zimní a letní turnaje, na které vás i prostřednictvím webových stránek Českého svazu házené pozvou.

Veškeré informace k dalším turnajům budou zveřejňovány na webových stránkách www.praguebeachhandball.cz a na facebookovém profilu Prague Open Beach Handball www.facebook.com/pragueopenbeachhandball. Celá fotogalerie z odehraných ročníků je k nahlédnutí zde.