SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<červen 2019>
poútstčtsone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.5.2019 otevřeno: 201 x

Střípky z RHC: Jarní část sezóny v RHC Jičín

Také v roce 2019 pokračují v pilné činnosti házenkáři RHC Jičín. V průběhu prvních měsíců roku absolvovali kromě tréninkových jednotek řadu akcí - seminář pro brankáře, kurz psychologie sportu i turnaje miniházené.

 

V lednu, únoru a březnu uspořádalo jičínské RHC tři minikempy pro mladší žáky a tři minikempy pro kategorii starších žáků. Všechny tréninkové jednotky v rámci těchto minikempů, kterých se zúčastnili hráči Náchoda, Liberce, Jablonce n/N a pořadatelského Jičína, vedli trenéři mládeže jičínského klubu.

Ve středu 30. ledna uspořádalo Regionální házenkářské centrum při HBC Jičín pod taktovkou Petra Babáka seminář zaměřený na trénink brankářů. Do role lektora se tentokrát převtělil vynikající brankář pražské Dukly Tomáš Petržala, jemuž pomáhal rovněž výborný gólman extraligového Jičína David Machalický. Semináře se zúčastnilo celkem 32 posluchačů z Jičína, Kolína, Bělé p/B, Dvora Králové n/L, Turnova, Liberce a Zruče n/S.

 

 


Dalším výrazným počinem jičínského RHC byla organizace semináře z oblasti psychologie sportu pod názvem „PRÁCE S TÝMEM“, jehož lektorem byl Ing. Michal Barda, MBA. Seminář se uskutečnil ve čtvrtek 21. února a hlavním obsahem teoretické části byl rozvoj osobnosti, leadership a výkon, praktická část byla zaměřena na hodnoty a hierarchii týmu. Seminář navštívilo 35 posluchačů - trenérů z Jičína, Kolína, Bělé p/B, Turnova, Liberce, Chodova, Zruče n/S a Lokomotivy Vršovice.

 

 


První březnový den uspořádali další ze seriálu turnajů Jičínské školní ligy miniházené 4+1. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů ze šesti základních škol z Jičína a blízkého okolí.

V sobotu 30. března se jičínské RHC zúčastnilo v Plzni turnaje regionálních center.

V březnu a dubnu letošního roku zavítali členové jičínského RHC také do druhých a třetích tříd všech jičínských základních škol (celkem 18 tříd), kde zrealizovali ukázkové hodiny tělesné výchovy zaměřené na házenou. „Cílem bylo obohatit obzor učitelům a učitelkám tělesné výchovy na prvním stupni základních škol, stejně tak seznámit chlapce a děvčata se základy sportu, který má v Jičíně svou bohatou historii a může se pyšnit označením nejúspěšnější sport ve městě a širokém okolí v posledním čtvrtstoletí,“ zmínil jičínský trenér Petr Babák.

Ve dnech 18. až 22. dubna se házenkáři RHC Jičín zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje Prague Handball Cup 2019. Na turnaji startovali minižáci, mladší žáci a starší žáci. Samotnou účast si jičínští házenkáři zpestřili návštěvou pro ně velmi inspirativního sportovního klání. „Aktivně se zúčastnili prvního utkání semifinále CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy házené mužů mezi Talent M.A.T.-Robstav Plzeň a HBC Ronal Jičín. Jičínští mládežníci se díky hlasitému povzbuzování svého týmu postarali o vynikající kulisu tohoto televizního střetnutí, které pro ně jistě bylo hlubokým sportovní zážitek a zároveň posloužilo jako vynikající motivační faktor do další poctivé házenkářské práce,“ uvedl Babák.

Ve středu 17. dubna proběhl v městské sportovní hale v pořadí již pátý turnaj Jičínské školní ligy miniházené 4+1 školního roku 2018/2019. „O sladkosti a drobné ceny tentokrát bojovalo v obou věkových kategoriích celkem 11 týmů z šesti základních škol. Poslední šestý turnaj školní ligy proběhne v červnu na venkovním házenkářském hřišti. Na děti bude kromě sportovního zápolení čekat také tradiční společné opékání buřtů,“ pozval závěrem Babák.