SELECT NABÍDKA

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Kalendář

<únor 2020>
poútstčtsone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.6.2018 otevřeno: 1655 x

Na „plážovku“ do Prahy už 22. června

Halové soutěže jsou za námi, reprezentační shon taky. Startuje léto, které patří „plážovce“. O víkendu 22. až 24. června se pražský Freestyle park v Modřanech promění v centrum evropské plážové házené. Uskuteční se zde třetí ročník turnaje Prague Open Beach Handball a na své si přijdou tentokrát nejen fanoušci špičkové mezinárodní házené, ale také nejmenší házenkáři.


Vyznavači plážové házené se v Praze potkají už potřetí a tentokrát v termínu od 22. do 24. června a špičkově obsazeného mezinárodního turnaje se zúčastní házenkáři a házenkářky z osmi zemí Evropy, mezi nimi například mužské i ženské reprezentace Maďarska, mládežnické reprezentace Maďarska, Německa, Litvy a Itálie.

Poprvé seniorský turnaj doplní i bohatý sportovní program pro menší házenkáře. Na programu je mládežnický turnaj, do kterého je přihlášena desítka českých házenkářských mládežnických výběrů. Právě soubojem malých házenkářů odstartuje už v pátek celý program turnaje. „Děti se utkají ve dvou skupinách vyřazovacím způsobem v utkání 2x5 minut. Mimo dění na hřišti je ale připraven i další bohatý sportovní program pro děti, které se mohou poměřit celkem v osmi házenkářských disciplínách. Po dohrání mládežnického turnaje a vyhlášení výsledků odehrají reprezentační týmy jedno přátelské utkání, takže děti uvidí, jak se má plážovka správně hrát,“ doplňuje ředitelka turnaje Hana Kaczkowská.

 

 

Pražský turnaj je také oblíbeným místem setkávání házenkářů díky společně stráveným večerům. Ten první, páteční, bude patřit benefičnímu Koncertu pro Elišku. Zahraje skupina Dan & Friends Band a její hosté. „Koncert věnujeme Elišce Hošicové, odchovankyni pražských Hájů, která naposledy chytala za tým Sokola Písek a vybojovala s ním bronzovou medaili ve WHIL. Eliška vinou vážné nemoci prožívá velmi těžké životní období a její příběh v posledních týdnech obletěl český házenkářský svět. Výtěžek koncertu tak bude prostřednictvím Konta Bariéry věnován právě Elišce,“ vysvětlila Kaczkowska.

 

 

Sobota a neděle už budou patřit hlavnímu turnaji. Podobně jako mladší házenkáři, i dospělí se utkají ve dvou skupinách vyřazovacím způsobem v hracím čase 2x10 minut. „Bojuje se o price money v hodnotě celkem 1000 EUR. Kromě týmů z České republiky se hráčsky turnaje zúčastní dalších 7 zemí a po stránce rozhodčích máme zastoupení z Polska, Německa, Anglie a Čech. Na korektnost turnaje budou dohlížet tři delegáti EHF, dva z Čech a jeden z Litvy,“ přiblížila podobnosti Kaczkowská. Dění na turnaji bude přenášeno živě na kanálu Youtube.

Za krátkou dobu své existence si pražský turnaji získal velkou oblibu u házenkářských federací. „Od prvního ročníku je turnaj pořádán s podporou plážové komise EHF a těší se velké popularitě u národních federací. O tom svědčí i opakovaná účast hned několika národních výběrů,“ těší ředitelku turnaje. V minulých letech se české týmy mohly měřit třeba se seniorskými i juniorskými národními výběry Německa, Norska, Austrálie, Litvy, USA. „Letos v Praze přivítáme hned čtyři národní týmy TOP evropské kvality z Maďarska, dva národní týmy Itálie, dva juniorské národní týmy Německa, juniorský tým Litvy,“ vyjmenovala Kaczkowská.

 

 

Plážová házená bude předváděcím sportem na Olympijských hrách v Tokiu v roce 2020 a na další olympiádě v Paříži by již měla být olympijským sportem. „Nejen proto je naším cílem uspořádaní kvalitní sportovní akce, která bude popularizovat plážovou házenou na vyšší úrovni i u nás,“ vysvětlilspoluorganizátor turnaje mezinárodní rozhodčí, delegát a lektor plážové házené Jiří Opava a přiblížil i důvody, proč se řada reprezentantů do Prahy ráda vrací: „Pražský turnaj slouží jako poslední příprava před šampionáty a národní týmy si u nás prodlužují pobyt, protože jim zajišťujeme i tréninkovou přípravu a dobré podmínky k pobytu mimo samotný turnaj.“

Turnaj pořádá spolek HNB – Házet nás baví za podpory zájmové skupiny Handball Events zastoupené Štěpánem Vladykou a Vojtou Hanzelem. Hlavním partnerem akce je společnost KIKA a konání turnaje podpořili i zástupci Českého svazu házené. Z rozhodnutí nově zvoleného vedení zapůjčil ČSH pořadatelům bezplatně kompletní vybavení dvou hřišť a do programu mládežnického turnaje věnoval věcné dary, jako jsou sportovní čepice či batůžky.

 

Kompletní program a další aktuality najdete na komunikačních kanálech turnaje.

www.praguehandball.com a na Facebooku Prague Open Beach Handball

 

Mládež Muži Ženy

TJ Házená Sokol Kobylisy II
HC Dukla Praha
HK Chomutov
HC Háje
DHC Slavia Praha I
DHC Slavia Praha II
DHC Plzeň
TJ JM Chodov
HK Most
Házená Mělník 

Langoše (SVK)
Coco Jamboo (CZE)
U18 ITALY NATIONAL TEAM
BALANTI (CZE)
HUNGARY NATIONAL TEAM
U18 HUNGARY NATIONAL TEAM
U18 GERMANY NATIONAL TEAM
ESPOIR SPORTIF DE TUNIS (TUN)
HERE 4 BEER (CZE)
 

CAIPIranhas (GER)
U18 ITALY NATIONAL TEAM
U18 LITHUANIA NATIONAL TEAM
Kanonierky (SVK)
HUNGARY NATIONAL TEAM
U18 HUNGARY NATIONAL TEAM
LADYBUGS (HUN)
U18 GERMANY NATIONAL TEAM
Red Hot Czili Buk (POL)
HANDBALLESHOP-KY (CZE)