SELECT NABÍDKA
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Kalendář

<květen 2020>
poútstčtsone
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.5.2018 otevřeno: 587 x

Střípky z RHC: V Jičíně se přednášelo o trendech z EURA a jičínští minižáci bodovali v PHC a

Také v roce 2018 pokračují v pilné činnosti házenkáři RHC Jičín. V průběhu prvních měsíců roku absolvovali kromě tréninkových jednotek řadu akcí.

První březnový den uspořádali zástupci jičínského RHC další ze seriálu turnajů Jičínské školní ligy miniházené 4+1. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů ze šesti základních škol z Jičína a blízkého okolí. Ani ne o týden později - ve středu 7. března - proběhl v městské sportovní hale minikemp pro kategorii starších žáků, kterého se zúčastnilo 28 hráčů z Náchoda, Liberce, Jablonce nad Nisou a pořadatelského Jičína. Minikemp byl zaměřen na herní činnosti jednotlivce a na jeho realizaci se podíleli trenéři HBC Jičín Vojtěch Kuchta, Petr Babák a Petr Mašát. O týden později ve středu 14. března absolvovali mladší žáci Jičína, Náchoda a Liberce minikemp své věkové kategorie. Minikemp mladších žáků byl zaměřen na techniku přihrávky a střelby a zúčastnilo se jej 26 hráčů ze zmiňovaných klubů.

Vedení jičínského RHC rovněž připravilo seminář na téma Nové poznatky z ME v házené v Chorvatsku - nové trendy a směry, který lektoroval reprezentační trenér Jan Filip. Seminář navštívilo 48 posluchačů - trenérů z Jičína, Dvora Králové, Jablonce n/N, Liberce, Prahy, Kolína a Bělé p/B. V průběhu více než dvouhodinového dialogu zaznělo mnoho zajímavých informací týkajících se aktuálního herního pojetí předních evropských celků, mezi které se díky senzačnímu šestému místu zařadil také český reprezentační výběr.

Ve středu 21. března uspořádalo jičínské RHC akci s názvem „Školkové dopoledne“ pro žáky z mateřských škol z Jičína, Veliše, Jinolic, Valdic a Konecchlumí. „Školkové dopoledne nabídlo malým sportovcům bohaté vyžití na několika stanovištích a setkalo se s velkým ohlasem nejen u samotných předškoláků, ale i jejich doprovodu z řad učitelek. Pro velký úspěch byla akce zopakována ve středu 24. května, v případě příznivého počasí tentokrát na venkovním házenkářském hřišti,“ uvedl trenér Aleš Babák.

Ve dnech 29. března až 2. dubna se házenkáři RHC Jičín zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje Prague Handball Cup 2018. Na turnaji startovali minižáci, mladší žáci, starší žáci a starší dorostenci. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhli minižáci. Ti postupovali základní i nadstavbovou skupinou bez zaváhání a zaslouženě se probojovali mezi čtyři nejúspěšnější týmy. V semifinále Jičínští bojovali ve vyrovnaném zápase s týmem Lovosic, nakonec ale podlehli nejtěsnějším rozdílem v poměru 10:11. V boji o bronz byl soupeřem Jičína slovinský celek RK Sevnica. Po vyrovnané první půli se Jičínští dostali ve druhém dějství do mírného vedení, které uhájili až do konce zápasu. Po výhře 16:15 se tak mohli radovat z obhajoby bronzových medailí z předešlého roku.

Ve čtvrtek 26. dubna proběhl v městské sportovní hale v pořadí pátý turnaj Jičínské školní ligy miniházené 4+1 školního roku 2017/2018. „O sladkosti a drobné ceny tentokrát bojovalo v obou věkových kategoriích celkem 14 týmů ze sedmi základních škol. Poslední šestý turnaj školní ligy proběhne v červnu na venkovním házenkářském hřišti. Na děti bude kromě sportovního zápolení čekat také společné opékání buřtů,“ dodal Babák.

Další minikemp pro starší žáky uspořádalo jičínské RHC ve středu 2. května. Minikemp, který vedli trenéři pořádajícího klubu, Vojtěch Kuchta a Hynek Ženatý a byl zaměřen především na rychlý útok, se opět těšil velkému zájmu. Zúčastnilo se ho celkem 26 hráčů z Jičína, Náchoda, Liberce a Dvora Králové.

Zatím poslední akcí RHC Jičín byl minikemp mladších žáků. Ten proběhl opět ve sportovní hale v Jičíně pod vedením domácích trenérů Michala Mareše a Víta Šebka, přičemž hlavní náplní byla součinnost dvojic a trojic. Část, která byla také věnována činnosti brankářů, vedla Žaneta Šulcová rovněž z jičínského házenkářského klubu HBC Jičín.