SELECT NABÍDKA

Házená v TV

21. 04. 2019 19:10 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: semifinále Talent ROBSTAV-M.A.T. Plzeň - HBC Ronal Jičín
24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM

Kalendář

<duben 2019>
poútstčtsone
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.4.2018 otevřeno: 591 x

Střípky z RHC: Březen v Bohunicích, Zubří a v Plzni

I březen byl v Regionálních házenkářských centrech pořádně našlapaný. Házenkáři Zubří si přivezli vítězství z mezinárodního turnaje v Povážské Bystrici, házenkářky Plzně si vyměňovaly zkušenosti s německými kolegyněmi a malí házenkáři zaplnili halu v Bohunicích.

RHC Zubří zvítězilo na mezinárodním turnaji v Povážské Bystrici

Od pátku 9. března do neděle 11. března se nominovaní hráči RHC Zubří zúčastnili třídenního kempu pod hlavičkou RHC Zubří. „V pátek se všichni hráči potkali v Zubří, aby absolvovali 2,5 hodinovou tréninkovou jednotku. Cílem tohoto kempu bylo zlepšení obranné fáze jednotlivce - dvojic a přechod do rychlého útoku první, druhou a třetí vlnou. Celkem bylo nominováno 14 hráčů z pěti oddílů Zlínského kraje,“ popisoval z RHC Zubří Josef Mazáč a doplnil: „Na začátek tréninkové jednotky jsme pro hráče připravili míčovou hru, po které následovalo protažení. Poté se hráči rozdělili, hráči se šli rozházet a brankáři měli samostatná brankářská cvičení, které vedl Pavel Mancl. Poté následovalo hráčské cvičení zaměřené na obranu 1 na 1 bez střelby a 2 na 2 na pozici křídlo – spojka, spojka - spojka se střelbou. Při těchto cvičeních jsme s hráči řešili správnost postavení celého těla. Následovala střelba z pozice spojek a křídel, cvičení, která simulovala pohyb v útočné fázi. V další části tréninku jsme se zaměřili na rychlý přechod do útoku – druhou a třetí vlnu. V této části tréninku jsme hráče nabádali o maximální využití šířky a hloubky hřiště. Dále byl kladen důraz na rychlost a přesnost finální přihrávky před samotnou střelbou. V modelovém utkání jsme pak na hráče apelovali, aby hráli všechny herní situace, které zvládli během tréninku, a přenesli je do hry. Po celém tréninku přišlo na řadu protažení a přesun do Rožnova p. Radhoštěm.“

V sobotu ráno odjelo družstvo do Povážské Bystrice na mezinárodní turnaj za účastí 11 družstev.

Utkání ve skupině:
RHC Zubří – TJ Slovan Modrá 20:11
RHC Zubří – HCB Karviná „B“ 29:12
RHC Zubří – TJ Sokol Velké Meziříčí 25:5
RHC Zubří – HK Kúpele Bojnice 24:11
RHC Zubří – HC Tatran Stúpava 17:11

Utkání o umístnění – finále:
RHC Zubří – KH Kopřivnice 17:15

„Po celou dobu turnaje jsme se prezentovali aktivním obraným stylem z čehož vyplynulo, že jsme v průměru na jedno utkání obdrželi 10 branek - nejméně ze všech družstev na turnaji. V útočné fázi tomu bylo podobně, kdy jsme nastříleli 130 branek a řadili jsme k těm nejlepším na turnaji,“ těšilo Mazáče s tím, že cíl turnaje hráči naplnili: „Odměnou jim bylo první místo. Všem hráčům a kolegům musím poděkovat za vzornou reprezentaci RHC Zubří.“


Nominace:
Jakšík Martin (Uherské Hradiště), Cibulec Jakub (Zubří), Švehlák David (Zlín), Oškera Matěj (Zlín), Krupa Ondřej (Zubří), Mokrejš Tadeáš (Zlín), Šišák Filip (Uherské Hradiště), Jiráska Matěj (Vsetín), Randýsek Tomáš (Zubří), Mancl Pavel (Zlín), Janošek Štěpán (Zubří), Vlk Štěpán (Zubří), Kapitáník Tomáš (Uherské Hradiště), Mozola Tomáš (Bystřice p. Hostýnem)

 


Kemp RHC Bohunice

V úterý 27.3. se ve sportovní hale v Brně – Bohunicích konal kemp RHC pro mladší žactvo a ročník 2007. „V první části tréninkové jednotky jsme se zaměřili na všeobecnou pohybovou průpravu a cvičení s míčem. Následovala technika hodu, přihrávky dvojic na místě obouruč, pravou i levou paží, proti sobě se zaměřením na práci ruky a dobrý pohyb nohy (špička, nakročení správnou nohou), ovládání míče v pohybu, chytání, přihrávky a driblink. Ve druhé fázi jsme rozcvičili brankaře proudovým cvičením a rozdělili děti do skupin. Mladší žáci prováděli střelbu, přičemž jsme se soustředili na kolmý náběh, náběhy do mezer a pohled na branku. Ročník 2007 se zaměřil na nácvik střelby z jednoho, dvou a tří kroků. Na závěr si děti zasoutěžily ve štafetách,“ komentovala náplň kempu Irena Kupková.

Akce se zúčastnilo 80 dětí z Brna a jeho blízkého okolí, jmenovitě oddíly z Telnice, Sokolnic, Maloměřic, Nových Bránic, Králova Pole a Tatranu Bohunice.

 

 

Česko-německá spolupráce RHC DHC Plzeň a HC Leipzig

Již druhým rokem pokračuje česko-německá spolupráce mezi kluby DHC Plzeň a HC Leipzig, druhá akce tohoto ročníku se uskutečnila o víkendu 16. - 18. 3. 2018 a společný program obou klubů finančně podpořil i Česko-německý fond budoucnosti. „Jako vždy byl program velmi pestrý a v duchu ideálu mostu mezi národy. V pátek čekaly na hráčky společné teambuildingové aktivity v hale. Děvčata se rozdělila do pěti smíšených česko-německých družstev a společně nejprve soutěžila a potom si zahrála běžecké "Dostihy a sázky". V sobotu byl na programu nejprve trénink pod vedením německých trenérů, a poté miniturnaj smíšených družstev. Odpoledne měla děvčata možnost poznat krásy Plzně při procházce centrem,“ komentovala program Jaroslava Šmrhová z RHC Plzeň a doplnila: „Speciální byl sobotní večer - všechna děvčata vyrazila v mrazivém počasí na Festival světel Blik - blik. Hned první zastavení u Masarykovy ZŠ všechny nadchlo a podařilo se pořídit i několik fotografií. Potom všichni společně - hráčky i trenéři, Češi i Němci - pokračovali po trase festivalu - nejprve do kostela na Jiráskově náměstí, poté přes Mikulášské náměstí a papírenskou lávku až do Depa, kde se společně podívali na zlatý hřeb festivalu - projekci mnohonásobně zvětšeného oka.“
V neděli ráno týmy DHC Plzeň a HC Leipzig. Odehrála přátelské utkání. „Celá akce probíhala v kamarádské atmosféře. Děvčata se pokoušela komunikovat německy i anglicky. Trenéři si vyměnili řadu zkušeností. A všichni získali nové přátele,“ uzavřela spokojeně Šmrhová.

 

 

Kempy RHC Plzeň

Minižačky (sobota 24.3.2018)
Minikemp minižaček se uskutečnil v sobotu dopoledne na půdě 31.ZŠ. Zúčastnilo se celkem 58 hráček ročníků 2006-2011 z klubů DHC Plzeň, VŠ Plzeň a Strakonic. „Na začátku byla děvčata rozdělena do dvojic podle pexesa a společně se rozběhala s míčem v ruce, poté se protáhla a nakonec se pokusila o získávání driblovaného míče ve dvojici. Dále hráčky absolvovaly tři průpravné hry, fotbálek ve dvojicích, přihrávaná různými předměty a přihrávaná s vytvářením čísel. Na těchto hrách se děvčata po sedmi minutách vystřídala. Následovalo pět stanovišť: obranné činnosti ve dvojici, práce s reakčními míčky, náběhy, střelba a uvolnění. Každým stanovištěm si postupně prošly všechny hráčky. Poslední hodinku si děvčata zahrála šestkovou i čtyřkovou házenou a v tělocvičně si zahrála vytloukanou a vybíjenou družstev. Minikemp si všechny hráčky moc užily, naučily se spoustu nových věcí a zahrály si i nové hry. Na závěr trenéři vybrali pět hráček, které je během kempu nejvíce zaujaly, a těm dali malý dárek,“ komentovala vedoucí RHC připravený program.

Hráčkám se věnoval trenérský tým ve složení Filip Tureček, Marcela Turečková, Linda Galušková, Petr Beránek, Zdeněk Špaček, Eva Mancellari, Karel Přerost, David Šmrha a Věra Jordanovová.

 

Mladší žačky (neděle 25. 3. 2018 dopoledne)
Minikempu mladších žaček se zúčastnilo 28 hráček z DHC Plzeň a ze Strakonic. Po atletické průpravě a technických cvičeních na místě s míčem se hráčky rozdělily do tří skupin a postupně prošly všechna stanoviště. V tělocvičně se věnovaly obratnostním cvičením, a také správné technice hodu a skoku. V hale pilovaly obranu, nejprve ve dvojici a později ve trojici i s útočícími pivoty. Na posledním stanovišti se věnovaly střelbě po koordinačně náročných cvičeních. Na závěr byly hráčky rozděleny do čtyř družstev a absolvovaly několik pětiminutových utkání s různými obrannými styly.

Hráčkám se věnovali trenéři Eva Mancellari, David Šmrha a Jarka Šmrhová.

 

Starší žačky (neděle 25. 3. 2018 odpoledne)
Minikempu starších žaček se tentokrát zúčastnilo pouze 14 hráček z DHC Plzeň. Ty si nejprve zahrály vypichovanou, a poté už se soustředily na coretrainingová cvičení s míčem. Následoval rychlý útok dvojic, a také zde "stanoviště". Na své si přišly brankářky, které nejen že měly individuální brankářská cvičení pod vedením Evy Mancellari, ale tentokrát byly i natáčeny na tablet a ihned se mohly podívat na to, co je potřeba zlepšit. Na hráčských stanovištích se také starší žačky věnovaly souhře v obraně, střelbě s rozhodovacím procesem, křížům a uvolněním. Závěrečná hra byla věnována zejména druhé vlně rychlého útoku.

S hráčkami pracovaly trenérky Eva Mancellari, Věřa Jordanovová a Jarka Šmrhová.