SELECT NABÍDKA

Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM

Kalendář

<únor 2019>
poútstčtsone
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.12.2017 otevřeno: 2254 x

Prohlášení předsedy KR ČSH k pozastavení nominací rozhodčího J. Opavy

Celé znění prohlášení najdete v článku.

Vážení,

protože se začíná ve veřejném prostoru pomalu rozjíždět volební kampaň a pravděpodobně v této souvislosti jsou některými našimi kolegy rozhodčími používány jejich „férová“ sdělení informací o mém rozhodnutí o pozastavení nominací rozhodčího J. Opavy v nejvyšších soutěžích, rozhodl jsem se ještě jednou sdělit důvody mého rozhodnutí včetně textu e-mailu, kterým jsem vše transparentně sdělil a odůvodnil.

Opravdu si myslím, že v současné situaci, v jaké se ČSH nachází, je mé rozhodnutí správné. Jedinou chybou dle mého názoru je, že přichází tak pozdě. J. Opava totiž už není jen pouhým „neviditelně“ a „nestranně“ pracujícím členem OKK, ale mimo jiné komunikuje s vedením ČSH na soukromé bázi (ze soukromého e-mailu, který používá jako rozhodčí) způsobem pro mne zcela nepřijatelným. A v neposlední řadě eviduji názory členů hnutí, kterým se nelíbí souběh jeho vrcholných funkcí – rozhodčí nejvyšší soutěže vs. volený kontrolní orgán. Jako předseda KR ČSH jsem podle svého nejhlubšího přesvědčení musel tuto situaci vyřešit tak, jak jsem ji vyřešil.

Zároveň mne mrzí, že toto opatření se bohužel dotkne i kolegy P. Válka, pro něj ale žádná omezení v nominacích nebudou činěna, pokud sám nebude chtít.

 

Text e-mailu se sdělením:

Jirko,

upřímně si myslím, že jako takto fungující člen OKK a jako součást voleného orgánu ČSH, bys neměl být nasazován na utkání nejvyšší soutěže ČSH.


Evidentně kontraproduktivní je souběh takovýchto vrcholných funkcí; v Tvém případě bys měl být zcela nezávislým rozhodčím nejvyšší skupiny a mezinárodním rozhodčím. Být zároveň členem voleného orgánu, který má bezesporu velmi důležitou kontrolní úlohu, není podle mého nejhlubšího přesvědčení možné. Vše se pak může odrážet také na hodnocení výkonu rozhodčího na hřišti a to není dobře.

Vzhledem k Tvé osobní nevyvážené a dle mého subjektivního názoru neuctivé komunikaci s pořád ještě prezidentem ČSH cituji: „Vaše osobní narážky a náznaky vyhrožování mne přesvědčují o tom, že vše ostatní pro mne nemá cenu dále rozebírat a komentovat“, jsem došel k závěru, že bude lepší, aby ses soustředil na svou důležitou úlohu člena OKK, nikoli ovšem jako rozhodčí nejvyšší skupiny.

Do doby rozhodnutí KR ČSH na její následující schůzi nebudeš mít žádné nominace v soutěžích Extraliga a MOL Liga z důvodů výše popsaných. Současně podávám informaci o důvodech pozastavení obsazování Tvé osoby v nejvyšších soutěžích rovněž orgánům EHF a IHF.

Závěrem jen, že bych jako osoba obsazující tyto soutěže mohl Tvou osobu jednoduše neobsazovat, ale já prostě jsem zastáncem transparentního chování, proto Tě informuji tímto způsobem.

S přáním pěkného Adventu

Vangelis Simu
předseda KR ČSH