Akce 8 + 2 ZDARMA

Kalendář

<únor 2018>
poútstčtsone
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.11.2017 otevřeno: 305 x

Střípky z RHC: Nabitý házenkářský podzim v Jičíně

Ani RHC Jičín nezahálí. Jičínští házenkáři připravili pro malé hráče z Jičína a okolních klubů atraktivní program. V průběhu podzimu se věnovali kondici i přípravě brankářů.

 
RHC Jičín má za sebou pět měsíců činnosti v novém ročníku. V srpnu připravili zástupci jičínského RHC týdenní kemp minižáků, mladších a starších žáků v překrásném prostředí Jinolických rybníků za účasti bezmála 60 házenkářů. Mimo nabírání kondice a herních činností si kluci zasoutěžili v různých závodech a soutěžích. Zároveň s touto akcí byl uspořádán příměstský tábor pro nejmenší házenkáře. „Jednalo se o děti předškolního věku, které po dopoledním a odpoledním programu odjížděly na noc ke svým rodičům. Vyvrcholením byl závěrečný táborák s pasováním těch nejmladších na házenkáře,“ komentoval připravený program za RHC Jičín Petr Babák.

 

 

V srpnu proběhl také minikemp pro mladší i starší žáky se zaměřením na herní činnosti jednotlivce. Na těchto kempech se podíleli trenéři HBC Jičín Petr Babák, Marek Ženatý a Petr Mašát. V rámci spolupráce s ostatními oddíly v regionu vedl Petr Babák tréninkovou jednotku družstva starších žáku ELP Jablonec na jejich soustředění v Rokytnici nad Jizerou.

 

 

„V září a říjnu proběhlo několik otevřených tréninkových jednotek pro obě kategorie žáků a navštívili jsme i dvě základní školy a předvedli vzorovou tréninkovou jednotku. Tato akce byla kvitována učitelkami, které vedou na školách kroužky házené. Proběhlo i další kolo školní ligy v házené 1+4 a to za účasti 12 týmu ve dvou kategoriích,“ popsal Babák. Zástupci RHC Jičín zajistili také kemp pro házenkáře starších žáků SV Fides Sankt Gallen ze Švýcarska, kteří mimo společných tréninků odehráli i utkání s družstvy v regionu a to Jičína, Liberce a Jablonce.

V termínu podzimních prázdnin připravilo jičínské RHC další dva minikempy. „26. října to byl minikemp pro mladší žáky, který vedl trenér TJ Náchod Petr Šulc a to za účasti 24 hráčů z Jičína, Liberce a Náchoda a byl zaměřen na herní činnosti jednotlivce a spolupráci dvojic a trojic. O den později, tedy 27. října, se uskutečnil minikemp pro starší žáky pod vedením trenéra extraligových mužů HBC Jičín Petra Mašáta za účasti 26 hráčů z Jičína, Náchoda a Liberce. Jeho zaměření bylo taktéž na herní činnosti jednotlivce s důrazem na správnou techniku provedení přihrávek a střelby,“ popsal Babák.

 

 

Další akcí RHC HBC Jičín byl seminář s názvem „ÚLOHA BRANKÁŘE V HÁZENÉ“ lektorovaný specialistou Milošem Slabým – trenérem brankářů reprezentačních družstev ČR. Konal se 7. listopadu a přes 40 účastníků z řad trenérů i mimo region si na něm vyslechlo teoretickou část a poté absolvovali část praktickou s ukázkami jednotlivých cvičení za účasti extraligových brankářů Jičína.

V listopadu proběhlo i další kolo školní ligy v házené 1+4 a to za účasti 13 týmu ve dvou kategoriích. „V prosinci nás čeká ještě jeden turnaj, kterého se můžou zúčastnit i registrovaní hráči házené,“ uzavřel Babák.