SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<září 2018>
poútstčtsone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.10.2017 otevřeno: 1053 x

Střípky z RHC: Zubří na mezinárodních turnajích a festival házené v Bohumíně

Trenéři Regionálních házenkářských center připravují pro své svěřence, ale i zájemce o házenou atraktivní a nabité programy. V pravidelné rubrice vás budeme souhrnně informovat o tom, co se v uplynulém měsíci v Regionálních házenkářských centrech dělo. Tentokrát na východě České republiky - v RHC Zubří, Zlín a Poruba.

 

RHC Zubří

 O předposledním zářijovém víkendu absolvovali mladí házenkáři již třetí mezinárodní turnaj pod záštitou RHC Zubří. „Tentokrát jsme odehráli turnaj v rakouském Linci. Turnaje se zúčastnilo 14 hráčů z pěti oddílů, ročníky narození 2003 – 2004 - a to ze Zubří, Zlína, Uherského Hradiště, Vsetína a Velkého Meziříčí. V pátek odpoledne jsme odjížděli do Třeboně, kde jsme měli odehrát přátelské utkání s místními dorostenci, ale toto utkání bylo během cesty zrušené z toho důvodu, že mladší dorostenci Třeboně absolvovali nějakou společenskou akci. Škoda,“ popisoval akci trenér RHC Zubří Josef Mazač a pokračoval: „Po příjezdu na místo jsme se ubytovali a absolvovali jsme menší teambuilding - řekli jsme si o akci, která nás čekala v následujících dvou dnech. V sobotu dopoledne jsme přijeli do Lince a měli jsme před sebou tři utkání s týmy Sparkasse Schwaz Handball Tirol, HBC Strakonice a ŠKP Bratislava. Všechna tři utkání jsme jednoznačně vyhráli, jiné bylo utkání se Strakonicemi. V brance Strakonic se každý poločas objevil brankář z RHC Zubří, protože Strakoničtí neměli brankaře. V sobotu nás čekala už jen dvě utkání s domácím družstvem HC Linz AG a Fiwers Vídeň. I tato dvě utkání jsme zvládli a turnaj vyhráli bez ztráty bodu. Tento turnaj ale opět posloužil jako důležité měřítko toho, kde jsou naši mládežníci v porovnáním se stejně starými hráči z Rakouska a Slovenska.“

S týmem se akce zúčastnil i trenér Pavel Mancl z HC Zlín a i jeho těšily výkony východomoravských házenkářů: „Bylo vidět postupné sehrávání všech hráčů. Každý hráč dostal na hřišti přibližně stejný prostor. Chyby byly vytýkány a vysvětlovány jak celému týmu, tak i jednotlivcům. Jako velké pozitivum vidím nasazení vybraných hráčů, kteří museli ze sebe vydat víc než ve svých družstvech, jelikož měli adekvátní konkurenci. Během turnaje se na hráčích projevilo rozdílné vedení v jednotlivých klubech. Konfrontace s jinými styly házené byla ku prospěchu všech hráčů, kluci si vyzkoušeli různé herní styly.“

Výsledky:
RHC Zubří – Sparkasse Schwaz Handball Tirol 26:11
RHC Zubří – HBC Strakonice 15:12
RHC Zubří – SKP Bratislava 30:17
RHC Zubří – HC LINZ AG 32:14
RHC Zubří – HC Fivers WAT Margareten 22:18

Do All- Star Teamu se svými výkony dostalo pět hráčů z RHC Zubří.

Levé křídlo – Štěpán Vlk
Levá spojka – Tomáš Randýsek
Pivot – Štěpán Janošek
Pravé křídlo – David Švehlák
Brankář – Jakub Cibulec

Nominovaní hráči z jednotlivých klubů:
Jakub Cibelec (Zubří), Martin Jakšík (Uherské Hradiště), Štěpán Vlk (Zubří), Tomáš Kapitáník (Uherské Hradiště), Matěj Jiráska (Vsetín), Pavel Mancl (Zlín), Tomáš Randýsek (Zubří), Tadeáš Mokrejš (Zlín), Filip Šišák (Uherské Hradiště), Ondřej Krupa (Zubří), Švehlák David (Zlín), Koleček Miroslav (Zubří), Radek Navrátil (Velké Meziříčí), Štěpán Janošek (Zubří)

Hráči RHC Zubří se posléze zúčastnili dalšího mezinárodního turnaje v Povážské Bystřici. Vybráni byli hráči ze tří klubů Zlínského kraje (Zlín, Vsetín, Zubří) mezinárodního turnaje v Povážské Bystrici. „Tento turnaj byl organizován pro hráče rok narození 2004. Má letitou tradici a naši hráči si mohou zahrát proti jiným herním stylům, než na které jsou zvyklí v rámci Zlínského kraje. Turnaje se zúčastnila družstva ze Slovenska (Hlohovec a Povážská Bystrica) a Maďarska (Tatabanya),“ líčil další akci Josef Mazač, který popsal i přístup, který volí v případě akcí tohoto typu: „O umístnění v tomto a dalších turnajích, kterých se budeme účastnit, nejde. Chci si udělat obrázek jednotlivých hráčů/klubů a podívat se, jak se chovají v herních činnostech. To zjistím, domnívám se, jen tehdy, když budou mít konfrontaci na mezinárodní úrovni. Už teď vidím, co je potřeba změnit a zlepšit a na to se soustředím při jednotlivých kempech a při tréninkových jednotkách, které budu dělat u jednotlivých družstev v rámci Zlínského kraje. Hráči, kteří se do doby turnaje vůbec neznali, se postupně sehrávali a v rámci hry poznávali. Všechny hráče je potřeba za předvedenou hru pochválit.

Výsledky:
RHC Zubří - Povážská Bystrica 15:17
RHC Zubří - Hlohovec 28:15
RHC Zubří - Tatabanya 33:17

Vybraní hráči z jednotlivých klubů:
Pavel Mancl, Adam Hill, Šimon Vykoukal (HC Zlín), Špok Petr, Cinibul Matyáš (Vsetín), Richard Kovář, Ondřej Krupa, Šimon Ondruch, Adam Zeman, Dominik Mareda, Martin Zeman (HC Zubří)


RHC Zlín

V neděli 11. září 2017 proběhl ve Zlíně trenérský Workshop na osobní obranu. Trenérského semináře se zúčastnilo zhruba 30 lidí včetně přednášejících. Účast zástupců oddílů z kraje byla téměř 100 %, za což patří velké díky. Jmenovitě se zúčastnily kluby Sokol Luhačovice, TJ Holešov, TJ Napajedla, Jiskra Otrokovice, SHK Kunovice, HK Bystřice p. Hostýnem, TJ Sl. Slavia UH, HC Junior Zlín a HC Zlín. Akce zorganizovali zástupci Zlínského krajského svazu a RHC Zlín za podpory HC Junior Zlín, HC Zlín a TCM Zlín.

V pondělí 18. září navštívili zástupci RHC Zlín Základní školu v Želechovicích, „Čekaly nás tady tři skupiny dětí od první do třetí třídy. Absolvovali jsme tříhodinový tréninkový maratón, ve kterém si děti procvičily základy odhodů a chytání, práci s míčem a další pohybové hry, které děti moc bavily. Některé z nich se už teď hlásí, že nastupují do HC Junior Zlín. Celý tento týden se věnujeme podobným akcím na zlínských školách,“ komentoval akci Marek Kolář z RHC Zlín.

Později zlínští házenkáři navštívili Základní školu ve Zlíně - Podhoří. „Na 12. Základní škole Mikoláše Alše je o házenou velký zájem ze strany vedení, protože nám připravili celkem až 10 vyučovacích hodin. Ukázky se zúčastnily všechny třídy 1. až 3. ročníku. Na děti čekalo cvičení s míčem, jeho chytání, házení, ovládání a další činnosti, včetně průpravných her. Do házené bylo zapojeno na 170 dětí školy! Děti byly ukázkami nadšené a chtěly by vyzkoušet tréninky házené v rámci HC Junior Zlín a snad poté i HC Zlín,“ komentovali další úspěšnou návštěvu zástupci RHC Zlín.

V pátek 6. října se uskutečnil V RHC Zlín první letošní brankářský kemp s Lenkou Černou. „Kempu se účastnilo přes třináct dívek téměř všech klubů zlínského kraje - Otrokovic, Zubří, Hovězí, Kunovic a Zlína. Na holky věkem starší i mladší žačky čekala plná škála brankařských cviků. Zaměřovali jsme se na nácviky základních postojů a zákroků. Další brankařský kemp je naplánovaný na 10.11.2017 a už tento pátek je v plánu kemp mladších žaček od 17:00 - 20:00 na zlínské hale TGM.“

 

Foto: Jaroslav Pavlík a RHC Zlín 

 

RHC Sokol Poruba

Hned na začátku školního roku, 9. září, připravili zástupci RHC Sokol Poruba a tým organizátorů z Bohumína první festival házené. „Za neskutečně krásného počasí jsme na fotbalovém hřišti ´postavili´ dvě hřiště na miniházenou a asi devět stanovišť s různými dovednostními soutěžemi, přičemž poslední disciplínou byla samotná hra. Ta byla téměř bez jakýchkoli pravidel, družstva se promíchala a rozdělila rozlišováky a potvrdilo se, že děti vůbec nepotřebují trenéry a rozhodčí. Stačí pouze dohled pro případ, že děti budou na hřišti výkonnostně nevyvážené, dojde k neshodám, nováčkům bude potřeba poradit, přeruší se hra a podobně. Od dětí i rodičů máme jen pozitivní reakce. Dětí jsme se v průběhu ptali, byly nadšené, pořád by hrály, chlubily se, co se jim povedlo. Kolik kuželů trefily, co je bavilo. Bylo jim úplně jedno, s kým hrají a proti komu, vůbec neřešily, kolik kdo dal gólů a kdo vede. Dětí tzv. zvenku tolik nepřišlo, ale myslím si, že až se festivaly více zaběhnou, přibydou děti ze škol. Tentokrát přijeli malí házenkáři z Kopřivnice, Karviné (holky i kluci), Polanky, Poruby, Havířova, Frýdku-Místku a samozřejmě domácím z Bohumína,“ popsala festival házené v Bohumíně trenérka RHC Sokol Poruba Petra Vavříková.

 

Foto: RHC Sokol Poruba