SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<září 2018>
poútstčtsone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.10.2017 otevřeno: 1443 x

Představujeme nové pracovníky ČSH: Miloš Slabý, garant mládežnických center pro trénink brankářů

S novou sezónou nastoupili do nových pozic zabezpečujících agendu házenkářského hnutí noví pracovníci. Jedním z nich je i zkušený reprezentační brankář Miloš Slabý, nový garant mládežnických center pro práci s brankáři. Co je náplní jeho práce a s jakými otázkami se na něj můžete obracet?

 

Co je hlavní náplní Vaší práce?

Základem mé práce je trénování brankářů a brankářek a spolupráce na vytvoření jakési "základní metodiky" v brankářském tréninku mládeže.

 

S jakými dotazy nebo požadavky se na vás mohou členové házenkářského hnutí obracet?

Se všemi dotazy týkajícími se problematiky brankářů a brankářských tréninků.

 

Jak bude v praxi probíhat Váš pracovní den? Vyjíždíte do klubů nebo je možné Vás zastihnout spíše v sídle sekretariátu ČSH?

Největší částí mojí práce bude trénink s brankáři v oddílech - převážně TCM, účast na specializovaných kempech (SPEK), v jejichž rámci je k této práci asi největší prostor. K tomu se přidává práce s brankáři u reprezentačních družstev. Takže nasazení "v terénu" určitě převažuje.

 

Připomeňte nám, prosím, vaši bohatou házenkářskou kariéru.

Začínal jsem jako mladší žák v TJ Chodov, po dlouhodobém pobytu s rodiči v Bulharsku, kde jsem hrál za CSKA Sofia, jsem se dostal do Dukly Praha, kterou považuji za svůj mateřský klub. Poté následoval odchod do Ostravy a posléze do Karviné. V roce 2004 jsem odešel do zahraničí, kde jsem působil 7 let jako hráč v 1.a 2. Bundeslize v Balingenu. V mezidobí jsem pracoval s brankáři ve švýcarském Schaffhausenu. Poté jsem hrál v německé nižší soutěži a trénoval brankáře v Balingenu, kde v současnosti působí Tomáš Mrkva. Ke svým hlavním úspěchům řadím, vedle účastí na vrcholných akcích s reprezentací ČR, postup a roky v německé 1. Bundeslize.

 

Co vás motivovalo k této práci a jaké jsou vaše osobní cíle v této pracovní pozici?

Jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl k této práci, byla možnost spolupráce s mým dlouholetým spoluhráčem Janem Filipem, který je jedním z lidí, kteří stojí za vznikem projektu RHC a TCM. Dalším důvodem je to, a teď se vrátím o pár desetiletí zpět, že po našem dávném návratu z Bulharska moji rodiče kontaktovali házenkářskou legendu, pana Jiřího Víchu, s dotazem, kde je možnost pokračovat s házenou v Praze. A v jeho dopise (ještě v před e-mailové době), byla věta, že by byl rád, kdyby v Dukle vyrostl další dobrý brankář. A já bych byl rád, kdyby naší házené vyrůstali dobří brankáři...

 

Miloš Slabý

Garant mládežnických center pro práci s brankáři

slaby@chf.cz