SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<září 2018>
poútstčtsone
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.10.2017 otevřeno: 518 x

Prezident ČSH Radek Bendl jednal v Basileji s vedením IHF a zástupci národních házenkářských federací středoevropského regionu

Společné jednání zástupců nejužšího vedení IHF v čele s prezidentem IHF Hassanem Moustafou a zástupců Českého svazu házené a národních házenkářských federací Slovenska, Itálie, Rumunska a Maďarska proběhlo v pátek 22. září. Cílem setkání bylo projednat vzájemně současný vývoj v jednotlivých házenkářských federacích a možnosti další společné kooperace v budoucnu.

Za Český svaz házené se jednání v Basileji zúčastnil prezident ČSH Radek Bendl. „Pozvánka do sídla IHF přišla od prezidenta IHF, Dr. Hassana Moustafy již během jeho osobní účasti na akci Hvězdy pro legendy v červnu v podstatě jako forma poděkování za organizaci těchto oslav česko-slovenské házené. Prezidenti nebo místopředsedové 5 evropských svazů včetně nás – Maďaři, Rumuni, Italové a Slováci prezentovali práci a rozvojové projekty v rámci svých zemí. Součástí jednání byla diskuze o možném propojení aktivit mezi těmito zeměmi, ať už v oblasti metodiky nebo pořádání regionálních sportovních akcí. Zároveň nás prezident IHF informoval o programech, které jsou na úrovni IHF k dispozici, jako například projekt Handball@School, zahraniční trenérské kurzy, kurzy pro rozhodčí nebo projekt podpory bývalých hráčů. Jedním z nejvíce konkrétních výstupů pak byla dohoda na organizaci turnaje mládežnických národních výběrů,“ přiblížil náplň vzájemných jednání Radek Bendl s tím, že detailní podklady jednotlivých projektů IHF z tohoto setkání jsou postoupeny pro další rozpracování relevantním komisím ČSH.

Jednání se vedle prezidenta ČSH Radka Bendla zúčastnili prezident Slovenského svazu házené Jaroslav Holeša a viceprezident Ernö Kelecsenyi, prezident Italského svazu házené Pasquale Loria, viceprezident Rumunského svazu házené Steluta Luca a viceprezident Maďarského svazu házené Laszlo Marosi a zástupkyně pro mezinárodní vztahy Gabriella Horvath. IHF zastupovali prezident Hassan Moustafa, výkonný ředitel Amal Khalifa a ředitel soutěží Patric Strub.

 

Další podrobnosti o tomto setkání najdete zde.