SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<březen 2019>
poútstčtsone
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.9.2017 otevřeno: 1119 x

ČSH zveřejňuje Zprávu hodnotících komisí výběrových řízení pro Tréninková centra mládeže a Regionální házenkářská centra 2017

Zveřejňujeme na tomto místě Zprávu hodnotících komisí výběrových řízení pro Tréninková centra mládeže a Regionální házenkářská centra 2017. Celé znění najdete v textu zde.

 

Zpráva hodnotících komisí výběrových řízení pro Tréninková centra mládeže a Regionální házenkářská centra 2017

 

Účelem této zprávy je obecné zdůvodnění závěrů hodnotících komisí, které v rámci výběrového řízení na centra talentované mládeže probíhajícího v měsících březnu a dubnu 2017, vybraly nová Regionální házenkářská centra (RHC) a nově vznikající Tréninková centra mládeže (TCM).

 

1. Výběrové řízení TCM

Složení hodnotící komise TCM: Vladimír Haber, Jan Filip, Jan Bělka, Petra Vozobulová, Liběna Šrámková, Vlastimil Procházka

Komise při výběru Tréninkových center mládeže zvolila následující postup – kritéria/oblasti hodnocení:

1) Zhodnocení sportovního zázemí uchazečů
2) Zhodnocení zpracování a obsahu soutěžního návrhu
3) Profil navrhovaných trenérů a obsah osobního pohovoru s nimi

Každý člen hodnotící komise určil pořadí uchazečů dle sledovaných parametrů. Na základě těchto vstupních hodnot bylo určeno pořadí jednotlivých uchazečů.

Obecně lze konstatovat, že členové hodnotící komise přihlíželi jak ke sportovnímu zázemí jednotlivých uchazečů, tak i k individuálním předpokladům navrhovaných trenérů. Většinově se pak v hodnocení přiklonili k udělení větší váhy profilu navrhovaných trenérů, který považují za zásadní pro práci s talentovanou mládeží. Komise se shodla, že nedostatky v zázemí je možné v čase napravit.

Stěžejní roli pro výsledek výběrového řízení proto hrál osobní pohovor s navrženými trenéry v délce trvání 45 min, během kterého byly trenérům kladeny odborné dotazy členy komise. Dotazy byly pro všechny navržené trenéry totožné. Ze všech pohovorů byl pořizován písemný záznam.

Hodnotící komise TCM navrhla zřízení 2 TCM pro ženskou složku a 3 TCM pro mužskou složku. Další finanční podporu se, i s ohledem na současné počty hráčů ve sledovaných kategoriích, rozhodla rozdělit mezi v pořadí další dva nejúspěšnější uchazeče o TCM pro mužskou, resp. ženskou složku, a to v rozsahu, které umožňuje současný rozpočet ČSH, tedy v rozsahu tzv. „malého TCM“. Cílem této finanční podpory bylo zejména udržet kvalitní trenérské osobnosti v koncepčním systému práce s talentovanou mládeží a umožnit jim věnovat se trénování házené na plný úvazek. V neposlední řadě komise přihlížela také k regionálnímu rozmístění center.

 

2. Výběrové řízení RHC

Složení hodnotící komise RHC: Tomáš Augustýn, Jan Filip, Jan Bělka, Petra Vozobulová, Liběna Šrámková

Komise při výběru uchazečů - klubů, kterým měl být přidělen statut Regionálního házenkářského centra, vycházela rovněž zejména z kvalifikačních předpokladů a schopností navržených trenérů. U uchazečů, kteří již v minulosti RHC měli, byla navíc hodnocena také dosavadní práce se žákovskými kategoriemi v rámci jejich regionu.

Další důležitou roli pro výsledek výběrového řízení hrál osobní pohovor s navrženým trenérem v délce trvání 30 min, během kterého byly trenérovi kladeny odborné dotazy členy komise. Dotazy byly pro všechny navržené trenéry totožné. Ze všech pohovorů byl pořizován písemný záznam.

Hodnotící komise RHC navrhla zřízení 15 RHC, později pak byl návrh rozšířen o další dva kluby, tj. na konečný počet 17 klubů se statutem RHC. V případě RHC hrálo větší, nikoli však nejpodstatnější, roli regionální rozmístění RHC klubů.

 

Závěr

Z celkových 21 uchazečů přihlášených do obou výběrových řízení byla nakonec přiznána finanční podpora, byť v různém rozsahu, 17 klubům a celkem 30 trenérům, což je obrovský posun v oblasti podpory rozvoje mládežnické házené oproti minulému období. Jsou tak využity všechny prostředky, které ČSH od MŠMT obdržela. Pokud dojde v dalších letech k navyšování prostředků ministerstvem, promítne se to i ve vyšší podpoře ze strany ČSH v této oblasti.

V Praze dne 27. července 2017

 

členové výběrových komisí:
Vladimír Haber, Tomáš Augustýn, Jan Filip, Jan Bělka, Petra Vozobulová, Liběna Šrámková