SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<srpen 2018>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.3.2017 otevřeno: 1207 x

Další dotační programy ČSH, tentokrát směřované k podpoře klubů ženské házené, nově vzniklých oddílů a reprezentačních týmů

Dotační program na podporu mládežnických akcí, ke kterému tento týden přineseme ještě doplňující souhrn informací reflektující dotazy směřované v minulých dnech na ČSH, není jediným novým programem na podporu házenkářského dění v ČR. Chystají se projekty na podporu ženské házené i nových klubů a pozitivní změny se letos dotknou i financování akcí reprezentačních družstev.

Po dotačním programu na podporu sportovních akcí mládeže, určeného primárně mládežnickým klubům (o němž jsme informovali minulý týden), přichází ČSH s dalšími zajímavými aktivitami, které se přímo nebo nepřímo dotknou celého hnutí. „Vše je v souladu se schválenou první verzí rozpočtu svazu na tento rok i strategií rozvoje házené obecně,“ říká prezident ČSH Radek Bendl a pokračuje: „Čekali jsme na formální potvrzení, ke kterému došlo v minulých dnech, a jsme proto rádi, že to, co bylo nejdříve odpracováno a posléze naplánováno, bude moci být následně i realizováno.“

 

Projekt podpory ženské házené


Jedná se o společný projekt vybraných ženských kolektivních olympijských sportů (společně s basketbalem, volejbalem, ledním hokejem, fotbalem a softbalem), kterého se ČSH aktivně účastnil. Podobně jako v jiných sportech, ženská složka je obecně v porovnání s mužskou dlouhodobě a v mnohých ohledech i nespravedlivě podfinancována. „Vyjednaná podpora nám umožní výrazným způsobem podpořit ženskou házenou na úrovních nejvyšších ženských soutěží kategorie žen a starších dorostenek. Celkově se to tak dotkne téměř 40 týmů z více než 21 klubů“, říká Radek Bendl a doplňuje: „Konkrétní parametry budeme komunikovat klubům během následujících 2 týdnů. Podobně aktuálně spolupracujeme s dalšími kolektivními halovými sporty i v jiných zajímavých projektech, které budeme následně komunikovat“.

 

Projekt podpory nově vzniklých klubů

 

Jedná se zejména o materiální podporu (např. v oblasti sportovního výbavení) nových klubů a poradenskou činnost. Každý nově vzniklý klub nás může kontaktovat na emailové adrese mladez@chf.cz, kde se dozví podrobnosti k projektu.

 

Projekt podpory reprezentací

 

Pozitivní změny čekají v průběhu celého roku i všechny reprezentační výběry. „Jsem velmi rád, že se nám daří zlepšovat podmínky všech reprezentačních družstev, ať už je to zvýšením objemu přípravy či navýšením počtu hráčů a členů realitačních týmů na jednotlivých akcích reprezentačních družstev, čímž chceme dosáhnout na jedné straně lepšího servisu a na straně druhé rychlejší integraci nových hráčů. V mládežnických kategoriích pak aktuálně navyšujeme možnosti zahraniční konfrontace“, říká manažer reprezentací ČSH Karel Nocar. „Tento proces již začal a od všech mládežnických kategorií máme k již realizovaným mezinárodním zápasům a turnajům velmi dobrou zpětnou vazbu. Věřím, že v budoucnu se nám to ve spojení s koncepční prací na úrovni mládeže projeví ve výsledcích v kategoriích mužů a žen,“ přeje si Nocar.