SELECT NABÍDKA

Házená v TV

28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM

Kalendář

<únor 2019>
poútstčtsone
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.9.2016 otevřeno: 2703 x

Fotografie hráčů v Handball.Netu

S novou sezónou nové týmové fotky, ale i ty profilové. Nové portrétní fotky v Handball.Netu jsou od tohoto roku již povinnou součástí registrace v souvislosti s přechodem na nové registrační karty Alive. Přinášíme vám nejdůležitější informace a odpovědi na nejčastěji kladené otázky v souvislosti se vkládáním fotek do systému Handball.Net.

Každý registrovaný hráč má v systému Handball.Net nahrány dvě fotografie své osoby. Tyto fotografie nahrává do systému klubový redaktor Handball.Netu, který zodpovídá za faktickou správnost fotografie (tedy že osoba na fotografii je skutečně registrovaný hráč v systému, ke kterému je fotka vložena). Fotografie následně prochází schválením pracovníků sekretariátu Českého svazu házené, kteří mohou nahranou fotku zamítnout a smazat, takže bude systém vyžadovat nové nahrání fotografie. 

Nejčastějším důvodem zamítnutí fotografie je její obsahová nevhodnost (vulgární gesto fotografované osoby, kreslená postavička místo profilové fotografie), formálně-vizuální nedostatky (příliš tmavý a špatně rozeznatelný obličej fotografované osoby, příliš malý obličej fotografované osoby vůči zbytku fotografie – fotka je zabraná z velké dálky, neostrost fotografie, zavřené oči fotografované osoby, příliš rušivé či nevhodné pozadí fotografované osoby – například prostředí koupelny) nebo technické nedostatky, tedy špatné rozlišení nahrávané fotografie (fotografie je buď příliš velká nebo malá nebo jsou strany fotografie ve špatném poměru, což způsobuje, že je obličej osoby na fotografii zdeformovaný).

Uvědomujeme si, že není v možnostech klubů zajistit si pro fotografování profesionální fotografy a není naším cílem za toto kluby perzekuovat. Je třeba pouze splnit základní formálně-technické náležitosti vkládaných fotografií. Rádi s fotografiemi pomůžeme či poradíme, v případě dotazů se obracejte na email vejrostova@chf.cz.

 

Jaká je tedy správná fotografie pro nahrání do systému Handball.Net?

Fotografie pro registraci

Nahrávejte fotografie průkazkového typu (tzv. pasovky). Tedy fotografii z čelního pohledu nebo z poloprofilu s jednobarevným pozadím. Pokud fotografii skenujete nebo jinak převádíte do elektronické podoby, narovnejte, prosíme, fotografii v počítači a ořízněte případně to, co k fotografii nepatří. „Fotky fotek“ mohou být zamítnuty pro nedostatečnou technickou kvalitu.

 

Fotografie pro web

Fotografie pro web je fotka, která se zobrazí na profilu každého hráče, pokud si jeho jméno rozkliknete ve statistikách z utkání na webových stránkách. Tyto fotografie tak jsou zpravidla fotkami jednotlivců v týmovém dresu. Opět by se mělo jednat o portrét hráče či funkcionáře maximálně do poloviny hrudi z čelního pohledu či z poloprofilu. Může se jednat o fotografii s míčem v prostorách haly či v brance. Nemělo by se jednat o momentky či jednotlivé tváře vystříhané ze společné týmové fotografie, ale skutečně o portréty daných osob. Obličej na fotografii musí být jasně rozeznatelný a fotografie musí mít dostatečnou technickou kvalitu.

Pozn. U reprezententů/tek jsou v postupně klubové fotky nahrazovány fotkami v reprezentačních dresech.

 

Fotografie pro registraci a pro web můžou být stejné jak obsahově tak rozlišením! Nemusíte tedy pořizovat dvě fotografie, pokud se rozhodnete mít na webu stejnou fotografii, jako je fotografie pro registraci (průkazkového typu).

 

V popisku u každé fotky při nahrávání do systému Handball.Net je napsaný ideální rozměr nahrávané fotografie. Pokud však nahrajete fotografii o velikosti např. 600x800px systém si ji zpracuje a uloží do databáze. Může však zdeformovat kvůli špatnému poměru stran obličej fotografovaného. Důležité je, aby fotografie byla ve formátu .jpg kapacitně kolem 200 kB. Standardní požadovaná fotografie pro nahrání do Handball.Netu má rozměry 133px/100px a 185px/140px.