SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<březen 2019>
poútstčtsone
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.8.2016 otevřeno: 1534 x

V Prešově proběhla TK k Česko-Slovenskému poháru

Téma spolupráce ČSH a SZH bylo jedním z témat předsezónní tiskové konference, která proběhla dnes v Prešově. Prezidenti obou házenkářských federací na ni dostal prostor pro představení bodů společné spolupráce, včetně pořadatelství jedné z vrcholných světových akcí v mužské kategorii.


Dnes v Prešově proběhla tisková konference, na které vedle zástupců čtveřice klubů, které bojují o Česko-Slovenský pohár, vystoupili také prezidenti národních házenkářských svazů Jaroslav Holeša (SZH) a Radek Bendl (ČSH). Řeč došla na téma obnovení mužské interligy i již avizované spolupořadatelství jedné z vrcholných akcí. „Postupně spolupráci prohlubujeme a pracujeme na řadě společných projektů. Na ženskou WHIL nebo mládežnické Česko-Slovenské poháry v minulém roce navázal ten v kategorii mužů, v příštím roce obnovíme společnou soutěž mužských celků a podáme společně kandidaturu k pořadatelství EURO 2022 házenkářů, což je projekt, na kterém spolupracujeme i s maďarskou stranou. V červnu příštího roku připravujeme v Praze akci, která by sloužila i k prezentaci zmíněných bodů spolupráce a do té doby jistě házenkářskou veřejnost i novináře blíže seznámíme s projektem na zmíněné EURO, kde jsme se s partnery dohodli na společné prezentaci projektu až po definitivním doladění detailů. Červnovou akcí v Praze bychom rádi připomněli i některá významná jubilea, která se k roku 2017 budou vztahovat, a která se týkají naší společné česko-slovenské házenkářské historie,“ přibližuje Radek Bendl.

 

Momentka z dnešní tiskové konference, kterou pořádal SZH v Prešově u příležitosti dnešního vyvrcholení Česko-Slovenského poháru 2016. Zleva sedící Jan Josef (Dukla Praha), Martin šetlík (Talent Plzeň), Radek Bendl (ČSH), Jaroslav Holeša (SZH) a Stanislav Kolpak (Tatran Prešov).

 

 

Více k jednáním o pořadatelství EURO 2022 také ZDE

 


S obnovením interligy dojde v budoucích letech také k proměně aktuálního modelu Česko-Slovenského poháru. „Ten by již neměl ten význam a smysl, který má, protože ke konfrontaci nejlepších týmů u nás a na Slovensku bude docházet pravidelně v ligové soutěži. Rádi bychom do budoucna využili spolupráce například s maďarskou stranou, která je také stále intenzivnější, a pokusili nabídnout předsezónní konfrontaci nejlepších týmů z více států,“ řekl také prezident ČSH Radek Bendl.

 

Prvotní informace o obnovení mužské intelrigy od sezóny 2017/18 ZDE

 


V tomto týdnu proběhne také předsezónní tisková konference ČSH v Praze, na které se představí rovněž zástupci mistrovských celků Plzně a Mostu, a kde budou prezentovány rovněž strategické cíle ČSH pro nejbližší období. Tisková konference proběhne v pražském hotelu International ve středu 31. srpna 2016. Ve stejný den bude předehrávkou Dukly Praha s Novým Veselím zahájena extraligová sezóna 2016/17, z níž deset nejlepších týmů postoupí pro příští soutěžní ročník do obnovené interligové soutěže.