SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<březen 2019>
poútstčtsone
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.8.2016 otevřeno: 1020 x

„Zjistil jsem, že není pozdě začít,“ hlásil po sobotní exhibici házenkářský nováček Novozamsky

Tohle bylo největší překvapení exhibice. Milan Novozamsky, skalní fanoušek plzeňského Talentu, se postavil na hřiště vedle Karla Nocara, Davida Juříčka a Jana Filipa a při svém premiérovém házenkářském vystoupení několikrát vystřelil na branku stráženou reprezentační brankářkou Barborou Raníkovou. A zjistil, že není nemožné začít s házenou po třicítce.

 

Poprvé v házenkářském dresu a hned po boku čekých házenkářských hvězd. Milan Novozamský je jedním ze skalních fanoušků mistrovské Plzně, v sobotu na Lipně si ale házenou poprvé naostro vyzkoušel na vlastní kůži. „Zažil jsem už exhibiční zápas fanoušci proti mistrům, který pořádali plzeňští házenkáři. Tohle ale bylo něco nového. Byla to zvláštní zkušenost. Házenou jsem hrál v podstatě skoro poprvé, ale nikdo mě neodpálkoval, ba naopak,“ komentoval svou házenkářskou skoropremiéru Novozamsky a dodal: „Reprezentanti jsou skvělí, určitě to splnilo má očekávání, se kterými jsem sem odjížděl.“

 

Když se přihlásil do soutěže, nečekal, že se na Lipno opravdu podívá a navíc přímo na hřiště. „Byl to takový hec od mých kamarádů. Přihlas se, přihlas se… no, kdybych věděl, že tady budou samí profíci, tak bych do toho ani nešel! Bylo to spíš o tom, že jsem si chtěl zahrát v podobném duchu, jako na zápase proti plzeňskému Talentu. A v mnohém to bylo dost jiné a přitom podobné,“ dodal.

Novozamsky má vztah k řadě sportů, fandí však hlavně plzeňské házené. „Jsem fanoušek všech plzeňských sportů. Plzeňská házená je výjimečná tím, jak je tým stmelený. Sice se tým čas od času trochu obmění, ale pořád se drží v týmu taková pevná soudržnost a kamarádská atmosféra,“ vidí jasnou příčinu plzeňského úspěchu.

Sobotní exhibiční vystoupení rozdmýchalo u nadaného sportovce další zájem o aktivní házenkářskou kariéru. „Začínám přemýšlet o své aktivnější házenkářské budoucnosti. Když mi jeden ze spoluhráčů řekl, že začal před dvěma lety a je o dost starší než já, tak jsem si říkal, že ještě není pozdě a mohl bych to zkusit,“ usmál se Novozamsky.