SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<březen 2019>
poútstčtsone
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.8.2016 otevřeno: 839 x

"Zkoušel jsem hodně kolektivních sportů, ale házená vyhrála," říká účastník lipenské exhibice Martin Brož

Máme pro vás další krátký rozhovor s účastníky sobotní házenkářské exhibice na Lipně. Kutnohorská klika tam měla silné zastoupení. O svých házenkářských kariérách vykládali krátce kanonýr Radek Hovorka a pivot Martin Brož.

 

Hlásili jste se spolu?

Radek Hovorka: Ne ne, já jsem se přihlásil první a hned, on se přihlásil až dodatečně. Já jsem hodně stál o to se sem podívat a tohle byla super příležitost, tak proč toho nevyužít a nespojit tyhle dva skvěloé zážitky v jeden?

 

Hrajete celý život házenou?

Radek Hovorka: Hraju házenou od mala. Začal jsem vlastně hned v první třídě.
Martin Brož: Já jsem vystřídal několik kolektivních sportů. Hokej, fotbal, florbal, ale házená nakonec vyhrála.

 

Co vás k házené přivedlo?

Martin Brož: K házené jsem se dostal kdysi tak, že jsem kamaráda doprovázel na trénink a když jsem tam byl, tak jsem to zkusil. Současně jsem hrál i fotbal, ale házená to pak převážila.

Radek Hovorka: U nás ve škole dělal nábor trenér, dostal jsem tehdy takový lísteček s pozvánkou na trénink, šel jsem se tam podívat a už jsem u toho zůstal. Nikdy mě nelákalo nic jiného.

 

Jaké jsou vaše největší zážitky spojené s házenou?

Radek Hovorka: Zážitků je spousta, i když se těžko popisují. Těch úspěchů zrovna na naší úrovni tolik není, ale jednou jsme v poslední době vyhráli naši soutěž a kdysi jsem si zahrál za Duklu první ligu…
Martin Brož: Můj největší zážitek je určitě je z turnaje ve slovinské Isole, kde jsem se zúčastnil soutěže miss a misák a byl jsem na třetím místě :-)

 

Jaká bude vaše nejbližší házenkářská budoucnost?

Martin Brož: Chtěl bych se dál rozvíjet jako trenér. Do minulého roku jsem trénoval starší žákyně u nás v Kutné Hoře a chtěl bych na sobě dál pracovat.
Radek Hovorka: Já jsem zatím nikoho netrénoval, ale do budoucna bych se do koučování mládeže také rád zapojil, bylo by to záhodno.

 

Kutnohorská exhibiční klika. Brož, Hovorka, Salák!