SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<březen 2019>
poútstčtsone
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.8.2016 otevřeno: 1116 x

Házenkářská exhibice rozzářila olympijský park Rio-Lipno

Děti, házenkářští nováčci, hvězdy i stříbrné olympijské legendy. Těm všem patřilo házenkářské hřiště i hlavní pódium v sobotu na Lipně! Jaká byla házenkářská exhibice v hlavním olympijském parku Rio – Lipno?

 

Den házené připomněl historicky největší úspěch české, respektive česko-slovenské házené, kterým bylo olympijské stříbro z her v Mnichově 1972. Z úspěšné party legendárního trenéra Jiřího Víchy se na Lipně sešlo osm házenkářů, kteří se představili na hlavním pódiu olympijského parku na Lipně, kde se jim dostalo ovací publika i čestného diplomu z rukou prezidenta Českého svazu házené Radka Bendla. „Jsme hrdí, že se můžeme potkat na jednom pódiu s takovými osobnostmi našeho sportu. My teď musíme udělat maximum, abychom znovu srovnali krok s házenkářskou elitou a vrátili náš tým na olympiádu. Jsme realisté, bude nám to asi trvat dva, možná i více olympijských cyklů, ale věříme, že s koncepčním přístupem a tvrdou prací toho znovu dosáhneme,“ řekl bezprostředně před oceněním stříbrných olympijských hvězd na jevišti olympijského parku Bendl.

Souhlasili s ním i stříbrní medailisté. „Házená je náš život a my teď držíme palce, aby naše týmy znovu byly ve světě vidět a patřily mezi špičku. A dnešek jsme si moc užili, jsme moc rádi za pozvání, bylo to příjemné setkání. V podobné sestavě se sice párkrát do roka potkáváme přes Klub olympioniků, ale těch příležitostí není tolik a přece jenom, jsme z celé republiky. Bylo to příjemné odpoledne,“ těšilo stříbrného medailistu Ladislava Beneše.

 

 

Den házené vyvrcholil exhibičním utkáním házenkářských osobností nedávné minulosti, do kterého se mohli zapojit také zájemci, kteří se přihlásili přes facebookové stránky Českého svazu házené. Obsazení bylo skutečně vybrané. Na jedné straně nastoupil modrý tým Karla Nocara, jehož útoky podporovala kanonýrka Petra Čumplová a obranu jistila v brance Barbora Raníková. Červený tým vedli elitní křídelník Jan Filip a pivot David Juříček, nechyběla Alena Polášková. „Bylo to super, jen člověk zjišťuje, že pohyb na hřišti už je trochu složitější,“ říkal s úsměvem Jan Filip a spokojeně odpoledne hodnotila i Petra Čumplová: „Bylo to moc příjemné, myslím, že i předvedená házená měla poměrně slušnou úroveň. Hezky jsme si zahráli a je opravdu perfektní zážitek, zase se potkat s bývalými spoluhráči, klukama, co hráli za nároďák, společně si zahrát. Je vidět, že ve spoustě z nás to zůstalo. Stačí se podívat, víme, kam naběhnout, byly z toho pěkné házenkářské akce a bylo tady i dost diváků, takže já myslím, že jsme si to užili.“

 

Nadšení neskrývali po odehraném zápase ani vítězové facebookové soutěže a pro sobotní odpoledne spoluhráči českých hvězd, kteří oblékli exhibiční dres Czech handball family a nastoupili do zápasu. „Splnil se mi dětský sen zahrát si s mými idoly házené. Zafandili mi moji svěřenci s rodiči a hrozně se jim to líbilo. Víc si člověk z malého klubu z Kutné Hory nemůže ani přát. Víc takových akcí!“ hlásal po zápase Josef Salák. „ Poznal jsem nové super lidi, zahrál jsme si sport, který dělám od malička a zbožňuji ho s hráčkami a hráči, se kterými bych si normálně nezahrál. Každý, z těch 912 kilometrů, které jsem musel ujet, i každé bolavé místo na těle stály za to,“ dodal Michal Klučár.

Ještě v rámci rozcvičení se hned po poledni věnovali účastníci házenkářské exhibice David Juříček, Petra Čumplová, Jana Simerská, Alena Polášková, Jan Filip i Karel Nocar malým zájemcům o házenou. Společně si zahráli miniházenou a dětí bylo na hřišti tolik, že se zkušení házenkáři v rámci střídání skoro nedostali na hřiště. 

 

Připravujeme pro vás videoreportáž a rozhovory s účastníky exhibice! Sledujte nás na facebooku Czech handball team!

 

 

 Foto: Alžběta Vejrostová/chf.cz