SELECT NABÍDKA

Házená v TV

16. 01. 2019 21:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Makedonie - Španělsko (vstupy, celé na webu ČT Sport)
17. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Německo - Srbsko
17. 01. 2019 20:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: Dánsko - Norsko
19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
19. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM

Kalendář

<leden 2019>
poútstčtsone
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.10.2009 otevřeno: 1789 x

"Martinův návrat je velkým impulzem pro celý tým," říká Daniel Kubeš

Ve středu začínají prvním přenosem slibované přenosy utkání z německé nejvyšší soutěže. A televizní premiéra začíná pro Čechy velmi přitažlivým duelem mezi THW Kiel a TBV Lemgo. Tomuto zápasu zároveň předchází magazín HBL. Na utkání vás zve český reprezentant Daniel Kubeš.

Jak jsme vás již informovali na začátku sezóny, můžete se na přenosy z německé Bundesligy těšit i v tomto ročníku. Kromě toho pro vás Český svaz házené ve spolupráci s Českou televizí připravil také pravidelnou sérii magazínů Bundesligy! První z nich startuje v předvečer přímého přenosu a to na kanálu ČT4 pět minut po půl páté.

 
Poté, co se budete moci pokochat výběrem toho nejlepšího z minulého týdne německé soutěže, můžete se čtvrt hodiny po osmé těšit na velmi zajímavý duel mezi německým mistrem THW Kiel a účastníkem předkola Ligy mistrů TBV Lemgo. Duel je pro českého diváka zajímavý především tím, že v něm budou k vidění hned tři čeští reprezentanti. Na straně Kielu Filip Jícha, jehož soupeřem budou Daniel Kubeš a Martin Galia. Tomu již vypršel disciplinární trest a Martin nastoupí ke svému druhému zápasu v Bundeslize.
 
THW Kiel je zatím suverénem i v letošní sezóně, když v pěti zápasech neztratil ani bod. Lemgo ve stejné porci zápasů zaváhalo jen jednou a to na palubovce Wetzlaru, kde podlehlo těsným rozdílem 30:31. Neúspěch v tomto utkání hledá český reprezentant Daniel Kubeš také v ne právě šťastném rozpoložení jeho celku: „v současnosti prožíváme s TBV poměrně složité období. Po neúspěšné kvalifikaci do Ligy mistrů se vedení klubu rozhodlo uvolnit jak trenéra týmu tak i sportovního ředitele, takže ani Marcus Baur ani Daniel Stephan již v klubu nepracují. Zatím jsou naše výkony pod novým trenérem Wolkerem Mudrowem nejisté a myslím, že to byl i hlavní důvod proč jsme ve Wetzlaru prohráli. Soupeř hrál v utkání velmi dobře, ale ještě deset vteřin před koncem byl stav nerozhodný 30:30 a my měli dokonce míč. Ale ten jsme ztratili a vteřinu před koncem jsme dostali branku.“ Baur i Stephan byli Kubešovi hodně blízcí, takže jejich odchod se našeho házenkáře hodně dotkl, ale jak sám český hráč říká: „život jde dál, musíme se s tím všichni vypořádat.“
 
Nový trenér samozřejmě znamená pro tým změnu v herní koncepci i v samotném tréninku. To potvrzuje i Daniel Kubeš: „každý trenér má svoji vlastní filozofii a představu, jak bude jeho tým hrát. Pro nás všechny je to změna, ale pracujeme poctivě v tréninku na tom, abychom vše sladili. I když zatím jsou v zápasech samozřejmě nedorozumění, která by se nám stávat neměla.“
 
Český reprezentant měl v týmu velmi významnou roli, byl tzv. dirigentem defenzívy a jeho slovo mělo v herní koncepci velkou váhu. S příchodem Mudrova se ale situace poněkud změnila. „Já jsem měl dříve velkou možnost zasahovat do toho, jak budeme v obraně hrát. Dnes jsou moje pravomoci v tomto směru menší, ale zase se mohu soustředit sám na sebe, na svoji vlastní hru,“ říká Kubeš.
 
V týmu Lemga nedošlo před sezónou k žádným radikálním změnám. Z celku odešel jen Kaufmann, do týmu naopak přišel Maďar Mocsai. Na začátku sezóny se pak Lemgo muselo vypořádat především s absencí brankáře Martina Galii. „Martin nám při kvalifikaci do Ligy mistrů hodně chyběl, i to byl jeden z faktorů, proč se nám nakonec nepodařilo postoupit. V lize jsme se s jeho absencí vypořádali relativně dobře, když za něj zaskakoval švédský brankář Larsson. Ale teď je již Martin do hry připraven a má za sebou i úvodní utkání v Lübbecke,“ řekla nám opora Lemga. To, že návrat Galii do branky bude velká vzpruha, o tom není potřeba asi žádnému z fanoušků nic vyprávět. Souhlasí s tím i Kubeš: „ještě asi chvíli potrvá, než se Martin dostane do své optimální formy. Přeci jen musel trénovat individuálně a to je pro brankáře velice těžké. Ale má hroznou chuť do tréninku a zápasů a to je pro nás všechny povzbuzení a nový impuls.“
  
V zítřejším zápase tedy Lemgo nastoupí na hřišti největšího favorita německé soutěže Kielu. Z něj odešly před sezónou některé výrazné postavy celku, ale zároveň vedení klubu nakoupilo nové velmi zkušené hráče. „Hlavním odchodem Kielu není návrat Karabatiče do Francie, ale především to, že v týmu skončil Lövgren, který v něm deset let byl kapitánem. Do celku přišly spojky Narcisse a Ilič a tito dva jsou schopni hru, kterou Karabatič předváděl, plně nahradit. Ale s tím, že odešel Lövgren, který byl mozkem týmu a velkou postavou nejen v Kielu ale v celé světové házené, s tím se budou v Kielu ještě nějakou dobu vypořádávat. Ale v lize se jim zatím daří a budou se prát s Hamburgem o titul,“ předpovídá český házenkář Daniel Kubeš.
 
Diváci se tedy mají ve večerním duelu dvou předních německých celků na co těšit. Dá se vůbec v Kielu, kterého požene kupředu desetitisíchlavý dav fanoušků, vyhrát? Na to odpovídá Kubeš jednoznačně: „samozřejmě, že se v Kielu dá vyhrát. Ale je to pro každý tým hrozně těžké, když má v zádech plnou halu. Je to jeden z nejlepších týmů na světě a my bychom museli všichni zahrát na hranici svých možností a přidat by se k nám muselo i sportovní štěstí. Pokud se tyto faktory nesejdou, jen těžko můžeme domácím konkurovat. Každopádně se nesmíme zabývat Kielem, ale snažit se odehrát dobré utkání a posunout tu naši hru zase o něco dopředu.“
 
Každopádně se tedy zítra můžeme dočkat házené kvalitní úrovně a věříme, že k ní přispějí i naši hráči. Výkonům obou týmů bude přihlížet vyprodaná hala, která zcela jistě přispěje k nevšednímu zážitku. Užijte si jej :)
 
 
Nejbližší program HBL v České televizi - středa 7. října
 
16:35 Magazín Bundesligy
20:15 THW Kiel – TBV Lemgo