SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<říjen 2018>
poútstčtsone
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.10.2015 otevřeno: 1155 x

Trenér Hlavatý představil moderní pojetí tréninku mládeže v rámci semináře RHC Slavie Praha

Regionální házenkářské centrum Slavie Praha uspořádalo ve čtvrtek večer první seminář. Ten nesl název: „Moderní pojetí tréninku mládeže“. Zúčastnilo se ho 73 trenérů z 26 klubů z Čech i Moravy. Ti získají ohodnocení kreditním systémem doškolování a jako bonus videozáznam z devadesátiminutového tréninku, který vedl Tomáš Hlavatý, kouč české reprezentace žen do 20 let a družstva maďarské nejvyšší soutěže KC Mosonmagyaróvár.

Přihlášení trenéři se ve větším množství dostavili do haly Slavie ve Vladivostocké ulici již na oficiální trénink Hlavatého reprezentačního celku do 20 let. 

 

Následně se hlediště zaplnilo, neseděli v něm jen akreditovaní trenéři, ale také kluboví či svazoví funkcionáři. Pohodě přispělo ozvučení tréninku přes přenosný mikrofon, který měl lektor Hlavatý připevněný podobně jako rozhodčí při probíhajícím mistrovství světa v ragby.

 

 

U Hlavatého šlo o premiéru v roli lektora. „Zatím jsem byl vždy jen posluchač. A pozorný posluchač. Proto jsem si na toto troufnul,“ pravil bývalý kouč Slavie, který se vrátil do známé haly. Pro mě to byla první možnost vystoupit před tolika kolegy a prezentovat své zkušenosti a házenkářskou filozofii. Jasně, zpočátku jsem měl respekt, protože jsem nečekal tak velkou účast. Po pár okamžicích jsem setřásl nervozitu a pak už jsem si to užíval. Je přece radost mluvit o tom, co dělám každý den, co jsem se během své kariéry naučil a jaké zkušenosti jsem získal v zahraničí,“ dodal Tomáš Hlavatý.

 

Hlavatý předvedl modelový trénink důrazem na rozhodovací proces a rychlý přechod do útoku s nejnovějšími poznatky z jedné z nejlepších ženských lig v Evropě. „Figurantkami“ byly mladé hráčky Slavie, které stejně jako kouče, odměnili diváci-trenéři na konci potleskem.

 

„Veliké díky RHC Slavia Praha za to, že tuto akci uspořádalo. Organizace byla perfektní včetně ozvučení haly, k tomu soustředěná děvčata, fundovaný trenér se zkušenostmi ze špičkové házenkářské země a zajímavý obsah,“ poznamenal po semináři Michal Barda, legendární brankář a předseda Trenérsko-metodické komise Českého svazu házené, a doplnil: „Tomáš Hlavatý ukázal nácvik rozhodování ve všech fázích hry, ukázky a cvičení  byly dobře strukturované a vysvětlené a seminář měl náboj a spád i pro hráčky. Umím si představit, že pak spaly jako mimina.“

 

Bardu potěšil zájem trenérů. Vždyť do Prahy dorazili až ze Zlína nebo Zubří, velká skupina přijela z Českých Budějovic, Jindřichova Hradce a Třeboně. „V hledišti bylo přes osmdesát trenérů a málokdy jsem viděl takové soustředění. Po ukázkách ještě probíhala diskuse trenérů s Tomášem Hlavatým a Lenkou Černou na řadu souvisejících témat, poslední účastníci se rozcházeli po čtvrt na deset večer. Měl jsem z toho obrovskou radost a bylo vidět, jaký je po podobných seminářích hlad. Na to, jak krátká doba byla na přípravu a zveřejnění, byl počet zájemců stěží uvěřitelný. Úžasné! uzavřel Michal Barda.

 

Podle Richarda Tomana staršího, šéfa interligového týmu Slavie, pražské RHC hodlá připravit další tři semináře. 

Fotogalerie ze semináře RHC Slavie Praha a Tomáše Hlavatého

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A ještě beseda po semináře. Zprava Tomá Hlavatý a Lenka Černá, trenéři české ženské reprezentace do 20 let.

Foto: Vít Chalupa