SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<říjen 2018>
poútstčtsone
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.9.2009 otevřeno: 6709 x

Handball Manager konečně na trhu!

Ve spolupráci s Českým svazem házené bude na konci září na trh uvedena počítačová hra Handball Manager, ve které si každý z vás může vyzkoušet být majitelem házenkářského družstva. Její vydání provázely velké problémy, ať již to byl krach výrobce hry nebo problémy s komunikací s jednotlivými kluby, bez kterých by hra nemohla vůbec vyjít. Ale podařilo se a vy si již nyní můžete tuto hru objednávat.

Hra Handball manager, která je nesmírně populární již například v Německu, není v žádném případě obdobou počítačových her jako např. FIFA nebo NHL, kde si vyberete mužstvo a pomocí ovladače řídíte hráče na hřišti se snahou skórovat. Předmětem nově připravované hry je vybudování týmu.

 
Uživatel je postaven do role majitele nebo managera týmu a je na něm postavena celá činnost klubu, od koupi hráčů, přes trénování nebo jednání se sponzory, pronájem reklamních ploch v hale, řešení problémů hráčů atd. Prostě vše, co k řízení sportovního klubu patří. Její podstatou tedy není řízení hráčů na hřišti.
 
Uživatel je samozřejmě zapojen do ligové soutěže a jeho cílem je z nejnižší soutěže, kde začíná, se propracovat k vítězství v Lize mistrů. Zápasy jsou řízeny automaticky právě podle toho, jak si svůj tým sestavíte a natrénujete. Výkony jsou odrazem mnoha faktorů a je jen na managerovi, zda mají hráči včas výplaty na svých účtech, pak se jim samozřejmě hraje lépe J Ovlivnitelných faktorů je ale celá řada.
 
Rozsah hry Handball Manager bude pokrývat nejvyšší soutěže ZUBR Extraligu a WHIL. Původním záměrem bylo, aby hra nabízela také soutěže první ligy mužů a žen, ale bohužel se toto nesetkalo s kladným přijetím klubů. K tomu, aby mohla být hra spuštěna, je totiž potřebný souhlas, ale především účinná spolupráce klubů při dodávání potřebných informací jako jsou fotky, loga, seznamy hráčů, jejich charakteristiky a jiné.
 
Po více jak roční práci na hře se ale nakonec podařilo Handball Manager dokončit a k dostání bude v nejbližších dnech za cenu 299 Kč. Objednávky budou přednostně vyřizovány na eshopech www.gameshop.cz a www.topcd.cz. Objednat si ji již nyní můžete zde. Dále bude hra distribuována v prodejnách Gameshop, hypermarketech a supermarketech. Tváří české verze hry se stal reprezentant Filip Jícha. V rámci prodeje hry probíhá také soutěž o dres reprezentačního celku mužů!
 
O tom, že Handball Manager není jen „obyčejná“ počítačová hra, která by děti a mládež měla připoutat před obrazovku počítače, se vás pokusí přesvědčit také vedoucí projektu za společnost Top CD pan Martin Válek. Věříme, že i jeho slova vás utvrdí v tom, že tento společný projekt společnosti Top CD a ČSH, nebyl zbytečnou ztrátou času a úsilí všech osob, které se na něm podíleli..
 
 
 
Vážení přátelé házené,
Mnoho z vás si jistě bude klást otázku, proč vznikají hry tohoto druhu. Proč by měl člověk sednout k počítači a trávit čas u této „pochybné“ zábavy. Zvláště pokud se bude jednat především o děti, tedy budoucnost jakéhokoli sportu v naší zemi. Ano, i takto se na to dá pohlížet, ale náš pohled je poněkud odlišný.

Hry tohoto druhu nepatří do škatulky bezduché zábavy. Dovolím si tvrdit, že se v těchto typech her rozvíjí osobnosti a schopnosti hráčů. Je totiž třeba brát v potaz spoustu hledisek a parametrů. Je nutné, jak by řekla má učitelka biologie a chemie na ZŠ, zapojit mozek. Jelikož se nám do rukou dostaly manažerské hry německého výrobce na téma hokejového, basketbalového a také házenkářského sportu, neváhali jsme a práva na vydání těchto her zakoupili. Při vydání jsme se potýkali s mnoha problémy, počínaje krachem samotného výrobce hry, složitostí překladu z německého originálu, až po někdy skřípající komunikaci mezi kluby. Ale povedlo se a hra bude co nevidět na pultech.

Co k ní říci? Jedná se o typicky manažerskou hru, tedy o hru pro opravdové fanoušky házené. Základ netvoří není simulace sportu jako takového, tedy pouhé plytké hýbání myškou, ťukání do kláves na klávesnici či škubání joystickem s cílem dosažení virtuální branky. Vše je mnohem složitější. Vstupujete do hry jako nový majitel klubu, manažer. Se základním kapitálem se budete muset postarat  nejen o platy hráčů, naplánovat tréninkový proces, natrénovat a vytříbit svůj základní tým, který postavíte do ligové soutěže. Veškeré finance klubu procházejí vašima rukama, jednáte s partnery, sponzory, se samotnými hráči, jejich agenty atd. Cílem hry je samozřejmě získat co nejvíce titulů, pohárů a jiných úspěchů…

Doufáme, že se hra stane vhodným doplňkem pro již registrované hráče, fanoušky a mnoho jiných příznivců házené, kteří po ní sáhnou v době, kdy si budou chtít prodloužit chvilky strávené nad házenou.

Za výrobce přeje mnoho zdaru české a vlastně i trošku slovenské házené, sportu s dlouholetou tradicí v obou zemích.

Martin Válek – vedoucí projektu, zástupce společnosti Top CD.