SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<říjen 2018>
poútstčtsone
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.3.2015 otevřeno: 1577 x

RHC Olomouckého kraje zahájilo svoji činnost pro region trenérskými semináři

Začátkem měsiců února a března zorganizovalo Regionální házenkářské centrum Olomouckého kraje dva trenérské semináře. K účastníkům patřili nejen trenéři z Olomouckého kraje, ale zajímavá náplň přilákala také trenéry z kraje Zlínského.

 

Třemi hodinovými vzdělávacími bloky zahájilo 6. února čerstvě vzniklé Regionální házenkářské centrum pro Olomoucko svoji seminární činnost. Cestu do školní haly ve Velké Bystřici si v páteční podvečer našlo 15 trenérů z regionu, kteří měli možnost zhlédnout rozmanitá cvičení a moderní metody a trendy v nácviku uvolňování hráče s míčem a bez míče, nácviku rychlého útoku a ve specifickém rozvoji síly.

 

   

 

Na pozici lektorů se postupně vystřídali: asistent trenéra reprezentace žen ČR a trenér interligových žen Olomouce Mgr. Jan Bělka, Ph.D., asistentka trenéra interligových žen Olomouce Mgr. Lucie Fabíková, šéftrenérka RHC pro Olomoucko Mgr. Michaela Fabíková a dlouholetá česká reprezentantka Mgr. Kristýna Salčáková. Tento první trenérský seminář RHC byl zaměřen na práci s kategoriemi od starších žáků po starší dorostence a velký dík patří velkobystřickým mladším dorostencům, kteří po celé tři hodiny figurovali jako modelový tým. Mezi tematickými hodinami měli účastníci možnost pro dotazy a občerstvení a následně jim byl poskytnut i metodický materiál a videozáznam ze semináře. Již nyní RHC připravuje další vzdělávání pro trenéry, které bude tentokrát zaměřeno na žákovské kategorie.

 

   

 

O měsíc později se přišly v první březnový pondělní podvečer vzdělávat na další ze seminářů pořádaných Regionálním házenkářským centrem pro Olomoucký kraj již tři desítky trenérů. Pozornost byla tentokrát věnována atletické průpravě a koordinačním dovednostem s míčem určeným především pro žákovské kategorie. Těmto činnostem byly určeny dvě hodinové ukázky, které společně vedly asistentka trenéra interligových žen Olomouce Mgr. Lucie Fabíková, dlouholetá česká reprezentantka Mgr. Kristýna Salčáková a mládežnická trenérka atletiky Martina Musilová.

 

 

 

Poté, co se trenéři občerstvili, následoval poslední ze tří hodinových bloků, ve kterém byla možnost zhlédnout ukázku specifické tréninkové jednotky pod vedením asistenta trenéra reprezentace žen ČR a trenéra interligových žen Olomouce Mgr. Jana Bělky, Ph.D. Ohlasy trenérů z regionu tentokrát přilákaly do sportovní haly ve Velké Bystřici i trenéry z kraje Zlínského a organizátorka seminářů a šéftrenérka RHC pro Olomoucko Mgr. Michaela Fabíková tak může být s akcí opět spokojena. Účastníkům akce bude opět poskytnut videozáznam a metodický materiál. Poděkování patří všem zúčastněným trenérům, lektorům a především velkobystřickým žákům, kteří byli po celou dobu příkladným modelovým týmem.

 

 

 

Autor: Martina Salčáková