SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<říjen 2018>
poútstčtsone
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.2.2015 otevřeno: 1242 x

Sportovní liga ZŠ O Pohár ministra školství - Krajské finále házenkářů v Liberci:

Postup domácích, velký potlesk handicapovaným a maximálně spokojený patron

 

Zdroj: www.sportovniligazs.cz

 

Krásné góly, bleskurychlé trháky, neprodyšné bloky i originální technické finesy, ale především spoustu nadšení, bojovnosti a nasazení nabídlo 20. února krajské finále Sportovní ligy základních škol O pohár ministra školství v Libereckém kraji v házené starších chlapců. A když se ještě o vzornou organizaci i zázemí postarala domácí Základní škola Dobiášova z Liberce, byl to další důvod k velké spokojenosti.

 

Systémem každý s každým mezi sebou změřily v turnaji síly čtyři chlapecké výběry – kromě družstva hostitelů ještě ZŠ Chrastava, ZŠ Liberecká Jablonec nad Nisou a také ZŠ pro tělesně postižené Lužická z Liberce. Právě její účast vyvolala u ostatních účastníků i diváků velký obdiv a respekt. Co na tom, že tihle stateční kluci prohráli se svými soupeři všechny své duely.

 

„My se pravidelně účastníme podobných soutěží v mnoha sportovních odvětvích. Samozřejmě, handicap našich žáků je jasný a viditelný, ale jim to nevadí. Jde především o to, aby si zasportovali, pobavili se, projevili týmovou soudržnost a užili si to. Porážky je vůbec nedemotivují, naopak jsou rádi, že se zapojují do normálního života. Kromě házené hrajeme hlavně florbal, ale také basketbal, vybíjenou i fotbal. Zde v Liberci to byl výborný turnaj, kluci byli moc spokojení, hodně je to bavilo a myslím, že i soupeři je dobře přijali,“ pochvaloval si Tomáš Šantroch, učitel ze ZŠ pro tělesně postižené Lužická v Liberci.

 

Turnaj tak trochu podle očekávání ovládli domácí hráči ze ZŠ Dobiášova Liberec. V jejich sestavě totiž nastoupilo několik házenkářů, kteří se tomuto sportu už věnují v řadách Handballu Liberec. A třeba talentovaného Jakuba Škromu si na svůj trénink dokonce pozvali trenéři dorostenců renomovaného klubu A.S.A. Lovosice.

 

„Byla to výhoda, že jsme s kluky sehraní, mohli jsme využívat nacvičené signály. Věděli jsme, že budeme favority, ale prvenství se až tak jednoduše nerodilo. Se spoluhráči půjdeme vítězství oslavit kolou a už budeme pomalu přemýšlet o další části kvalifikace na celostátní finále. V Jičíně, kde narazíme 25. února na vítěze i z dalších krajů, nás čeká konkurence jako hrom,“ komentoval triumf svého celku Patrik Matula, jenž na spojce v každém zápase zatížil konto soupeřových brankářů třemi až čtyřmi góly.

 

Organizace krajského finále házenkářů proběhla hladce a bez sebemenších komplikací. Snad i proto, že pořadatelskému týmu šéfovala žena, učitelka tělesné výchovy Eva Ježková. Spokojenost převažovala i nad výkony rozhodčích. Muži – či spíše ještě jinochy – s píšťalkou byli bratři Vrbovi: dvaadvacetiletý Jakub a osmnáctiletý Dan, jenž už je mimochodem členem širšího výběru české juniorské házenkářské reprezentace.

 

Na závěr předal nejúspěšnějším týmům poháry házenkářský patron Sportovní ligy základních škol o Pohár ministra školství a český reprezentant Jiří Motl. Pořadatelé při tom kromě prvních tří v pořadí nezapomněli ani na žáky ze ZŠ pro tělesně postižené, kteří dostali nový házenkářský míč.

 

„Mně se tato akce náramně líbila! Dobrá byla úroveň soutěže. Bylo vidět, že dost kluků už házenou hraje a že v klubech získalo správné návyky. Můj obrovský obdiv však patří tělesně postiženým žákům, kteří se také zúčastnili. Hrozně jsem jim fandil. Myslím, že právě jejich účast splňuje hlavní poslání Sportovní ligy – přivést děti ke sportu a pohybu a navíc v kolektivním odvětví. Za důležité považuji i to, že registrovaní hoši, kteří se v sestavách objevují, mohou další spolužáky motivovat a získat je pro házenou. Byla to prostě paráda a moc se těším na republikové finále, kde budou nejen dramatické souboje, ale i vysoká sportovní úroveň,“ zhodnotil turnaj Jiří Motl.

 

A aby ani jeho obávaná střelecká ruka nezahálela, absolvoval s účastníky krajského finále náročnou autogramiádu.

 

 

Článek včetně fotogalerie najdete na http://www.sportovniligazs.cz/aktuality/