SELECT NABÍDKA
Házenkář sezony 2019/2020
TV COM

Kalendář

<květen 2020>
poútstčtsone
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.5.2014 otevřeno: 1750 x

Další ocenění kvalit českých sudí!

Čeští házenkářští rozhodčí budou opět u vrcholných mezinárodní střetnutí - Opava s Válkem řídili o víkendu v Paříži odvetu finále Challenge Cupu, Horáčka s Novotným čeká dokonce FINAL 4 Ligy mistrů!

 


Filip Jícha a Michal Kasal nebudou jedinými českými zástupci na vrcholu letošní pohárové sezóny, kterým bude na přelomu května a června Final 4 Ligy mistrů v Kolíně nad Rýnem. Semifinálový duel mezi Flensburgem a Barcelonou budou řídit také naši rozhodčí Václav Horáček a Jiří Novotný, kteří i v letošní sezóně potvrzují svojí příslušnost k absolutní světové špičce.

 

Více o kvalitách tohoto páru také ZDE

 

 

Ocenění v podobě nominace na finálový zápas evropského poháru se dočkala také dvojice Jiří Opava – Pavel Válek, která řídila o uplynulém víkendu dramatické utkání Issy Paris – Höör v rámci Challenge Cupu žen. Delegátkou finálové odvety mezi pařížským klubem a švédským Höörem (mj. oba celky se zasloužily o vyřazení českých nadějí v letošním ročníku Challenge Cupu, tedy Slavie a Poruby) byla Zuzana Füleová, která je rovněž delegátkou ČSH a členkou jeho disciplinární komise.

 

Přes kvalitní výkony těch nejlepších českých sudí doma i ve světě se v současné době tuzemská házená potýká obecně s nedostatkem rozhodčích. „Potřebujeme omladit a především rozšířit rozhodcovskou základnu v našem hnutí. Pořádáme školení pro nové zájemce, cílíme na mladé. Uměli bychom i urychlit postup končícím vrcholovým hráčkám a hráčům v případném přechodu na kariéru rozhodčího, ale už dlouho se žádný takový neobjevil,“ přibližuje Jiří Konečný, zkušený mezinárodní delegát (např. Final 4 Ligy mistrů v roce 2011) a místopředseda soutěžní komise ČSH. „Nejen v krajských soutěžích, ale i ve druhých a dorosteneckých ligách nám rozhodčí chybí. Ve většině klubů ČSH už není ani jeden aktivní rozhodčí, a to platí i pro kluby extraligy a WHIL – to samozřejmě limituje nejen nábor nováčků, ale také chybí předávání znalosti pravidel, dalších předpisů a jejich změn hráčům a funkcionářům, což je přirozená úloha rozhodčího v klubu. Ve spolupráci s krajskými komisemi rozhodčích se zaměříme na spolupráci s kluby. Musíme využít úspěchy naší špičky jako motivační faktor a zlepšovat atmosféru na házené, aby noví rozhodčí neutíkali,“ doplňuje Jiří Konečný.


 

 

Nová školení rozhodčích probíhají v rámci „Projektu získávání a přípravy nových rozhodčích".