SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<srpen 2018>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.3.2014 otevřeno: 2049 x

Zápis z únorového zasedání Exekutivy ČSH. Informace nejen o směřování SCM.

Kudy se bude ubírat výchova házenkářských talentů v České republice? Exekutiva ČSH na svém posledním zasedání schválila materiál, který shrnuje výsledky setkání "Panelu SCM" v Rytířsku a vybízí k pokračování odborné diskuze.


Jedním z klíčových bodů dalšího rozvoje házené v České republice je nesporně práce s mládeží, na kterou se nové vedení ČSH rozhodlo soustředit a pozměnit stávající model do podoby, která by maximálně využívala potenciálu v této oblasti  a otvírala možnost dalšího rozšiřování členské základny. V únoru se proto sešly v Rytířku dvě desítky odborníků, zástupců klubů, komisí ČSH a představitelů současné sítě SCM, nazývaných pracovně „Panel SCM“. „Toto diskusní fórum nedebatuje jenom o problematice Sportovních center mládeže, ale vytváří odborné zázemí pro rozhodování v podstatě o všech záležitostech, které souvisejí s výchovou mladých házenkářů. Měl jsem z jednání v Rytířsku opravdu velmi dobrý pocit. Bylo příjemné sledovat, jak se názory diskutujících pomalu sbližují, byť názorová východiska mohla být dosti odlišná. Shodujeme se v tom, že potřebujeme efektivnější a transparentnější systém. Systém, který má jasná pravidla a je dobře kontrolovatelný. Potřebujeme model, který nás nebude rozdělovat, ale naopak takový, se kterým se budeme všichni identifikovat a do budoucna plně podporovat,“ zdůraznil prezident ČSH Aleš Pospíšil.

 

 


Po schůzce v Rytířku zpracovala Trenérsko-metodické komise ČSH materiál, který na svém únorovém zasedání schválila také Exekutiva ČSH. „Materiál je pracovní, chceme jej precizovat ve spolupráci se všemi členy panelu odborníků a výstup předložit Radě ČSH. Lhůtu pro připomínkování materiálů jsme ponechali do konce března, sbíráme ohlasy připomínky a za naši komisi musím konstatovat potěšení, že nacházíme v široce pojaté diskuzi cestu ke konkrétnímu řešení," hodnotí předseda Trenérsko-metodické komise Michal Barda.

 


Materiál k rýsující se podobě systémové podpory talentované mládeže naleznete

ZDE

 


Zápis únorového zasedání Exekutivy ČSH* naleznete

ZDE

 

 


* Další jednání Exekutivy ČSH proběhne v Praze v pátek 28. března 2014.