SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<květen 2018>
poútstčtsone
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.12.2013 otevřeno: 1594 x

Rozšiřte řady Unie profesionálních trenérů

Profesní organizace fungující při ČOV má v současnosti jediného zástupce z házenkářského prostředí – využijte možnosti které Unie profesionálních trenérů nabízí a rozšiřte její řady.

 

Unie profesionálních trenérů (UPT) je skutečně mladou institucí. Založena byla 15. ledna 2013 a působit začala na jaře letošního roku s cílem poskytovat všestranný servis trenérům, například v oblasti metodiky, práva a legislativy či zdravotní a rehabilitační péče. Mezi zakládající členy patří Lubor Blažek (basketbal), Martin Doktor (rychlostní kanoistika), Dušan Fitzel (fotbal), Zdeněk Haník (volejbal), Jaroslav Hřebík (fotbal), Marian Jelínek (hokej) nebo Slavomír Lener (hokej). Házená má v UPT jediného aktivního zástupce a tím je současný trenér české mužské reprezentace Vladimír Haber. Do Síně slávy UPT byl pak v květnu in memoriam uveden Jiří Vícha, legendární kouč Dukly Praha a československé reprezentace. Vladimír Haber je zároveň pro UPT kontaktní osobou za Český svaz házené.

 

Rada UPT s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem. Foto: www.olympics.cz
 

 

Vedle odborného vzdělání (nejvyššího v daném sporotvním odvětví) je jednou z podmínek pro přijetí do UPT také dodržování speciálního etického kodexu. Ten nastavuje standardy chování nejen ve vztahu ke svým svěřencům, ale také soupeři, kolegům nebo zaměstnavateli. V měsíci prosinci bude probíhat schvalování nových členů UPT. Základními podmínky pro kladné posouzení žádosti o přijetí do UPT jsou:
 

1. aktivní trenérská činnost (hlavní trenér v nejvyšší soutěži příslušného sportovního svazu, v případě házené tedy trenéři TPE a WHIL, hlavní trenéři nebo asistenti trenérů seniorské reprezentace (platí i pro trenéry působící u zahraničních národních týmů), hlavní trenér mládežnické reprezentace
 

2. dosažení nejvyššího trenérského vzdělání příslušného svazu
 

3. podpis Listiny člena UPT, tedy prakticky přihlášky, která obsahuje souhlas s etickým kodexem (viz výše)
 


4. poslední podmínkou pro přijetí je pak schválení Radou UPT

 

 

Český svaz házené rovněž může některé trenéry navrhnout jako členy UPT s ohledem na jejich významný přínos v oblasti trenérské činnosti. Splňujete-li první dvě podmínky z výše uvedených, pak neváhejte spojit své síly s kolegy z jiných sportovních oborů! Vyplňte přihlášku pro přijetí do UPT a zašlete ji kontaktní osobě za házenkářské hnutí, kterou je pan Vladimír Haber (vlhaber@quick.cz).

 

 

Přihlášku s pokyny naleznete ZDE

 

 

Plné znění etického kodexu sportovního trenéra naleznete ZDE