SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<říjen 2018>
poútstčtsone
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
30.10.2013 otevřeno: 1656 x

Úspěch diplomacie ČSH, František Táborský členem Exekutivy IHF!

Na XXXIV. Kongresu IHF v katarském Doha byl do vedení světové házenkářské federace zvolen český zástupce František Táborský. Rozhodovalo se i o pořadatelství několika světových šampionátů.


O uplynulém víkendu proběhl v katarském Doha Kongres IHF, na kterém byl do Exekutivy světové házenkářské federace zvolen český kandidát František Táborský. Na jeho pozici původně kandidovalo sedm osobností, na samotný kongres pak vedle Františka Táborského s kandidaturou dorazilo dalších pět kandidátů. Vedle někdejšího slavného ruského gólmana a nyní funkcionáře Andreje Lavrova to byli vrcholní představitelé silných národních federací jako Joel Delplanque (FRA) nebo Karl-Arne Johanessen (NOR) a dále Knutur Hauksson (ISL), Gulnar Turlychanová (KAZ) a Ulrich Rubeli (SUI). František Táborský získal při účasti 163 zástupců národních federací s hlasovacím právem plných 144 hlasů a stal se tak přesvědčivě členem vedení IHF. „Věřím, že podporu jsem získal díky předchozí dlouholeté práci pro EHF, ale nesmírně důležitou byla aktivní podpora současných představitelů ČSH, kteří v praktické rovině navázali na kroky předchozího vedení českého svazu,“ upřesňuje František Táborský, který byl plných dvanáct let (tedy maximální doba třech volebních období) členem Exekutivy EHF, kde se trvale věnoval především metodice a vzdělávání. S IHF začal souběžně spolupracovat jako expert záhy po LOH v Londýně. „Ze zvolení Františka Táborského do Exekutivy IHF mám opravdu velkou radost. V Kataru jsme se na každém kroku přesvědčovali, že pro představitele drtivé většiny členských zemí je František nesmírně respektovanou osobností. V IHF jsme výrazně posílili, což považuji za úspěch naší diplomacie,“ zdůraznil po příletu Aleš Pospíšil, prezident ČSH.

 

 

Nový člen Exekutivy IHF František Táborský (druhý zleva) společně prezidentem IHF Hassanem Moustafou (druhý zprava) a minulým prezidentem EHF Torem Lianem (vlevo). Zcela vpravo prezident ČSH Aleš Pospíšil.

 

 


České delegaci, kterou tvořili vedle Františka Táborského také prezident ČSH Aleš Pospíšil a generální sekretář svazu Radek Bendl, se navíc podařilo zahájit jednání o obsazení volného místa v arbitrážním tribunálu IHF předsedkyní Legislativně-právní komise ČSH, paní Liběnou Vondráčkovou. „Jednání o nominaci Liběny Vondráčkové na post ve významném arbitrážním tribunálu je teprve v počátcích, ale ještě umocnilo náš pozitivní dojem z kongresu. Aktivní přístup ve vyjednávání je cestou k úspěchu, kterého se nám v minulosti příliš nedostávalo,“ doplňuje Aleš Pospíšil.

 


Kongres rovněž rozhodoval o pořadatelství mládežnických světových šampionátů pro roky 2015 až 2017. O MS juniorů a dorostenců v roce 2015 dosud rozhodnuto nebylo, stejně jako o MS juniorů v roce 2017, kdy dorostenecký šampionát uspořádá Gruzie. Světový šampionát 2016 dorostenek bude probíhat na Slovensku, ve stejném roce změří nejlepší juniorky síly v Rusku. František Táborský se v nové funkci hned zúčastnil pondělního zasedání Rady IHF, která mj. určuje pořadatelství pro seniorské mundialy. Aktivně se tak účastnil volby, která přinesla MS 2019 házenkářek Japonsku (také v souvislosti s LOH 2020 v Tokiu) a české fanoušky házené může z geografického hlediska těšit fakt, že MS 2019 házenkářů společně uspořádají Dánové a Němci.

 

 

Momentka ze zasedání Kongresu IHF v Doha. Katar bude hostit také MS házenkářů v roce 2015.

 

 

Profesní životopis Františka Táborského naleznete ZDE