SELECT NABÍDKA

Házená v TV

19. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
19. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 18:00 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
20. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 17:50 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
21. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019
TV COM

Kalendář

<leden 2019>
poútstčtsone
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
Sponser

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.7.2013 otevřeno: 1952 x

Sezóna plážovek nekončí!

Už v červnu se na hřištích v různých koutech republiky odehrála řada nesmírně atraktivních turnajů v plážové házené. Další ještě stále čekají a i nyní se ještě můžete přihlásit!

 

Beachhandballové léto nekončí. Velké akce, o kterých jsme vás informovali v červnu, jsou již za námi, ještě nyní se ale můžete přihlašovat na další turnaje. Třeba do Plzně.


Házenkáři z SKP Rapid sport v Plzni pořádají již devátý ročník beachhandballového turnaje Beach handball Plzeň 2013. Ten se uskuteční 24. srpna 2013 od 10 hodin v Beach areálu SKP RAPID SPORT (Lopatárna) a zúčastnit se ho může osm mužských a čtyři ženské týmy. Přihlášky mohou zájemci podávat až do 15. srpna na telefonu 733 203 377 nebo 605 759 932, kontaktní email skphandball@seznam.cz.

 

Pořádáte turnaj? Dejte nám vědět na facebooku nebo na email

 

 

Pojďme se ale ohlédnout za jedním z nejpopulárnějších turnajů pořádaných v české republice. Co přinesl legošní ročník turnaje Schmolz+Bickenbach Bělá Cup?

Osmý ročník turnaje se letos konal o prvnímprázdninovém víkendu. zúčastnilo se ho šestapadesát týmů (!) a bylo odehráno 176 utkání! Mezinárodního měření sil se zúčastnily tři německé, dva slovenské týmy a jeden polský. Vítězství vybojoval VIP tým, v nemž zazářili reprezentanti Štochl, Nocar, Horák, Mráz, Bečvář, Reichmann a Hejtmánek, stříbro patřilo obhájcům titulu z roku 2012 týmu Heineken Löwen, jehož barvy hájil například reprezentant a hvězda Tipgames extraligy Jiří Motl. Bronz patřil družstvu Litovelští řízci. „Letos se ve VIP týmu představili další tři noví hráči, dva čeští reprezentanti Alois Mráz a Roman Bečvář, z německého národního týmu jsme divákům přivezli Tobiase Reichmanna. Tento elitní tým, který startuje v Bělé pod Bezdězem každým rokem a dříve nastupoval pod názvem Zlatí tygři, dokázal v mužské kategorii zvítězit potřetí v historii turnaje. Nesmírně si vážíme toho, že hráči, kteří mají jen velmi krátkou pauzu mezi starou a novou sezónu a mají toho po soutěžním ročníku plné zuby, si najdou čas a věnují tři dny naší akci. Je to zároveň veliká odměna pro všechny ostatní účastníky turnaje, kteří se tak na jednom hřišti mohou setkat s těmi nejlepšími házenkáři naší země," uvedla pořadatelka turnaje Lucie Kantůrková.

 

Vítězný VIP tým.

Foto facebook Bělá cup

 

Petr Štochl a jeho kolegové si turanj v Bělé užívají. „Jezdíme do Bělé po náročné sezóně užít si trochu jinou házenou, plážová házená je vysloveně o odreagování. Na druhou stranu se ale také snažíme svojí přítomností podpořit i mladé kluky a holky, aby viděli v akci ty nejlepší české házenkáře. A i to je součástí propagace házené, kterou házená v Čechách potřebuje,“ řekl oblíbený reprezentační brankař.

 

Mezi ženami rovněž zazářily české reprezentantky. Zvítězil tým Rukometky, složený převážně z hráček Slavie v čele s reprezentantkymi Keclíkovou, Kutlvašrovou, Knedlíkovou a Vítkovou. Stejně jako v mužské kategorii, i mezi ženami skončily obhájkyně loňského titulu Promilky na druhém místě, třetí příčka patřila týmu Pojď mi hop. Finálové utkání nakonec skončilo 2:1 pro Rukometky, které nakonec zvítězily až v nájezdech, první poločas rozhodl zlatý gól ve prospěch Promilek.

 

Petra Vítková hrála za tým Rukometky a vítěznou sezónu vyšperkovala i trofejí z Bělá cupu.

Foto facebook Bělá cup

 

Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni Maciej Sroka z Rondel Team Legnica (Polsko) a Hana Kutlvašrková z týmu Rukometky. Zvláštností turnaje je i udělování cen za kostýmní provedení, kde nejvíce zabodovaly týmy Osmý pokus, Libogarda a Peach-ky.

 

Oblíbený házenkářský turnaj nakonec tradičně skončil úspěšně, dlouho se ale zdálo, že počasí podrazí organizátorům nohy. "Musím přiznat, že v první polovině týdne nám bylo hodně úzko. Deštivé počasí podmáčelo celý areál koupaliště, dvě ze tří hřišť byla ještě ve středu pod vodou. Podařilo se nám ale vodu odčerpat mimo kurty a díky tomu, že během turnaje až na jedinou výjimku nepršelo, mohl být osmý ročník odehrán v regulérních podmínkách," řekla Kantůrková.


Návštěvníci turnaje si tak vedla kvalitní házené mohli vychutnat i tradiční ohňostroj a několik více než zajímavých autogramiád. Vedle českých házenkářských reprezentantů jim svůj totiž věnovali i hokejisté BK Mladá Boleslav. „Velmi nás těší, že si cestu na náš turnaj našli také hokejisté Mladé Boleslavi, kteří se již nacházejí ve fázi přípravy na nový soutěžní ročník. Přestože nikdy házenou nehráli, tak svými výkony všechny překvapili a nakonec obsadili výborné osmnácté místo. Jsme moc rádi, že jsme je na turnaji měli, přinesli další oživení a naši házenkářskou rodinu tak rozšířili další kamarádi. Přátelství a pohoda mezi hráči je vůbec největší devizou našeho turnaje a zůstane i nadále jedním z hlavních pilířů, na kterých chceme i do budoucna stavět," pochvalovala si pořadatelka.

Z autogramiád.

Foto facebook Bělá cupDiváci se bavili. Házená, kterou zúčastněné týmy předváděly, měla velmi vysokou úroveň. „Kvalitativní nárůst předvedly především ženské týmy, pro které je hraní v písku technicky náročnější, ale velká většina družstev dokázala předvádět házenkářské parádičky typické spíše pro mužskou kategorii, jako jsou nadhazovačky, nebo střelba po otočce, které jsou ohodnoceny dvěma body," vyzdvihla kavlitu hry Kantůrková.


Uvolněná atmosféra na turnaj v Bělé patří.

Foto facebook Bělá cup