SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<říjen 2018>
poútstčtsone
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
29.6.2013 otevřeno: 6141 x

Do čela Českého svazu házené Aleš Pospíšil

Na dnešní Konferenci Českého svazu házené bylo mj. zvoleno nové svazové vedení pro období let 2013-2017. Ve funkci prezidenta ČSH nahradí Jaroslava Chvalného Aleš Pospíšil.

 

Konference ČSH zakončila čtyřleté volební období dosavadního vedení házenkářského svazu v čele s prezidentem Ing. Jaroslavem Chvalným - ten už tentokrát po třech předchozích volebních obdobích na funkci hlavy házenkářského hnutí nekandidoval. Dopolední program jednodenní konference obstarala rozprava o uplynulém období a odsouhlasení rozpočtu na rok 2013.

 

 

Odpoledne pak přišla na řadu volba nového vedení svazu, tedy prezidenta ČSH a členů Exekutivy ČSH. Hlasování o novém složení Kontrolní revizní komise ČSH neproběhlo, vzhledem k nižšímu počtu kandidátu, než je minimální počet členů této komise. Sto jedna zástupců házenkářských klubů zvolilo následovně:

 

 

Prezident ČSH: Aleš Pospíšil
 

Jediným kandidátem na funkci prezidenta ČSH zůstal po již dřívějším odstoupení protikandidáta Vlastimila Přečka právě pan Aleš Pospíšil. Zvolen byl 80 platnými hlasy, 18 zástupců bylo proti, 3 hlasy nebyly platné. Aleš Pospíšil (*1967) je kmenovým členem pražské Slavie, v minulosti působil např. jako tiskový mluvčí Ministerstva zahraničních věcí nebo Generální konzul v New Yorku. Je ženatý, s manželkou Hanou vychovává jednoho potomka.
 

 

 

 

Exekutiva ČSH

 


Na místa v Exekutivě ČSH, někdejším Výkonném výboru, kandidovalo patnáct uchazečů, z nichž delegáti v prvním kole zvolili Michala Bardu, Miroslava Bartoně, Daniela Čurdu, Petra Nováka, Petru Khekovou (roz. Čumplovou), Kateřinu Polákovou a Antonína Staňka.O posledním osmém členovi nerozhodlo ani druhé kolo, v němž nikdo nezískal potřebných 51 hlasů. Podle volebního řádu tak z dnešní Konference ČSH vzešla sedmičlenná Exekutiva.

 

Kontrolní a revizní komise ČSH

 

Vzhledem k nízkému počtu kandidátů nebylo hlasováno o novém složení KRK ČSH, až do nejbližší konference tak zůstává komise ve stejném složení jako doposud.  

 

Chtěl bych poděkovat svým spolupracovníkům nejen z uplynulého, ale i z předchozích období. Vždy jsme se jako členové Exekutivy snažili, aby její činnost nebyla odtržena od každodenní praxe a reality práce v klubech a regionech. Aby její rozhodnutí byla ve prospěch házené, protože pro její rozvoj jsme dle mého názoru vykonaly penzum práce. Přeji novému vedení zdar v dalším úsilí, a že se házená bude úspěšně prát v konkurenci dalších sportů o své místo na slunci,“ uzavřel své prezidenrské období Jaroslav Chvalný.

 


Je potřeba říci, že odstupující prezident Chvalný vykonal skutečný kus práce, počínaje tím, že během dvanácti let působení ve vedení svazu konsolidoval jeho neutěšenou finanční situaci. Přicházíme s cílem činnost svazu v mnoha ohledech ještě posunout dopředu, a klíčová pro úspěch mého působení bude práce celého týmu, který se uplynulý rok tvořil. Abych to shrnul metaforou, tak vlak, do kterého dnes nastupujeme, nejede špatným směrem, ale je třeba, aby se pohyboval o poznání rychleji a byl moderněji vypraven,“ reagoval záhy po zvolení Aleš Pospíšil.

 

 

Obsáhlejší rozhovory s odstupujícím prezidentem naleznete v novém čísle Handball Plus, na serveru iDNES a v deníku Sport. Rozhovor s Alešem Pospíšilem a představení nových členů Exekutivy ČSH přineseme v příštím týdnu, stejně jako video rozhovor do rubriky „3 otázky pro...“ na našem youtubovém kanálu HANDBALLCHF.

 

 

Odstupující Jaroslav Chvalný (vlevo) a dnes zvolený svazový prezident, Aleš Pospíšil.