SELECT NABÍDKA
TV COM

Kalendář

<říjen 2018>
poútstčtsone
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Inkostar

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.6.2013 otevřeno: 2203 x

Akademické hry ovládli házenkáři z Karlovky a házenkářky z Olomouce!

Vysokoškolákům se chýlí semestr ke konci. Během „zkouškového“ si ale mohli odpočinout od učení pouček, dat a vzorečků a odběhnout si k tomu, co posiluje nejen „ducha“, ale i tělo. Házená se hrála i na Akademických hrách 2013. Jaké byly výsledky? A jak si atmosféru svých pravděpodobně posledních her užívala Michaela Hrbková?

 

České akademické hry se letos konaly v termínu od 9. do 14. června, přičemž házenkáři sehrávali svá utkání v hale Juliska 11. a 12. června. Mezi muži vyhrál v konkurenci šesti univerzitních týmů výběr Univerzity Karlovy v Praze, mezi ženami byly nejúspěšnější házenkářky z Palackého univerzity v Olomouci.

 

V mužské kategorii se utkaly týmy České zemědělské univerzity, Vysoké školy báňské v Praze, Vysokého učení technického v Brně, Západočeské univerzity v Plzni, Vysoké školy ekonomické v Praze a Univerzity Karlovy. Tříčlenné základní skupiny ovládly celky VŠE a UK a souboj o akademický titul tak byl nakonec pražským derby, v němž zástupci nejstarší české univerzity vyhráli poměrem 28:20. Ve vítězném družstvu zazářil například Jan Vocásek z mistrovského Jičína, kterému se tak na krku pohoupala už druhá zlatá medaile této sezóny! O třetí místo se popraly výběry ČZU a VŠB, přičemž úspěšnější byli nakonec zase pražští studenti, kteří zvítězili nad Vysokou školou báňskou o jediný gól 32:31. (Kompletní výsledky viz níže!)

 

Pět týmů v ženské soutěži reprezentovalo vysoké školy Západočeskou univerzitu, Českou zemědělskou univerzitu, Univerzitu Karlovu, Vysokou školu ekonomickou v Praze a Univerzitu Palackého v Olomouci. Tady byla házenkářky z hanácké metropole zcela suverénní. Západočeskou univerzitu porazily desetibrankovým rozdílem, „Karlovce“ nadělily devítibrankovou porážku. V souboji o titul pak přehrály házenkářky České zemědělské univerzity dokonce o třináct gólů (26:39). V celkovém hodnocení ale byli nejlepší házenkáři a házenkářky z Vysoké školy ekonomické v Praze, jejíž oba výběry se umístily shodně na druhém místě.

 

Házenkáři a házenkářky VŠE v Praze.

Foto web www.vse.cz

 


Mezi házenkářkami zářila se svým týmem Michaela Hrbková, která coby studentka Fakulty sportovní kultury reprezentovala vítěznou Univerzitu Palackého. „Tyto Hry byly pro mě asi poslední. V září se chystám obhajovat bakalářskou práci a v dalším studiu už pokračovat pravděpodobně nebudu. Proto jsem si letošní akademické hry jela hlavně užít. A myslím, že jsme si to s holkama opravdu užily a jsem strašně ráda za to, že jako bonus mi přibyla další medaile. Byla to příjemná sezóna!“ pochvaluje si úspěšná reprezentantka a nejlepší česká střelkyně WHIL Hrbková.

 

„Atmosféra her je úplně jiná, než zápasy v sezóně. Mnohem uvolněnější. Navíc turnaj probíhá dohromady s klukama, a tak tam člověk potká spoustu známých, které třeba za celou sezónu jinde neuvidí. Rozhodně nejde o žádnou výkonnostní házenou, je to skoro spíš takový „sranda mač“, uvolnění na konci sezóny a taky oddych od učení. I když třeba Jana Knedlíková se tam mezi zápasy učila a další den jenom převlekla dres za společenské oblečení a běžela na zkoušku! Ale alespoň na chvíli jsme se odreagovali,“ popisuje atmosféru Akademických her Hrbková.

 

Michaela Hrbková má za sebou úspěšnou sezónu. Jak na klubové tak repezentační úrovni. Na snímku se spoluhráčkou Romanou Chrenkovou.

Foto Alex Wipf

 


Na soupiskách vysokoškolských týmů figurovala letos pěkná řádka jmen, která příznivci znají z nejvyšší české soutěže. Mladá reprezentantka vyjmenovala alespoň některé ze svým ligovým protihráček a spoluhráček. „Byla jsem překvapená, kolik hráček z interligy na hrách letos bylo. Tolik jich tam snad nepamatuju! Knedlíková, Mouleová, Vaňková, Stellnerová, Eliášová, Krupicová, Zbožínková, Ryšánková, od nás z Olomouce se mnou hrály Poznarová, Kubáčková, Severová nebo třeba brankářka Benedíková. A to jsem ještě spoustu jmen bohužel určitě vynechala!“ vypočítává reprezentační kanonýrka a je spokojená především s výkonem svého týmu. „Myslím si, že úspěch družstev hodně závisel na výkonu brankářek. Některé týmy měly opravdu dobré družstvo, ale třeba brankářku, která nehraje soutěž na takové úrovni. Nakonec to podle výsledků vypadalo, že jsme některé týmy přehrály rozdílem třídy, ale výsledky často neodpovídají průběhu utkání, která jsme tam odehrály. Vítězství jsme si však užily a jsme za něj rády.“

 

V úspěšné sestavě Univerzity Palackého nechyběla ani Tereza Kubáčková. Na snímku s Martinou Vysloužilovou

na turnaji v Chebu.

Foto Alex Wipf

 

Souhrn výsledků:

Muži, skupina A Muži skupina B
VŠB -ZČU 27:17 ČZU - UK 14:23
ZČU - VŠE 11:23 UK - VUT 26:16
VŠE - VŠB 20:17 VUT - ČZU 16:21
Pořadí ve skupině: Pořadí ve skupině:
1. VŠE, 2. VŠB, 3. ZČU 1. UK, 2. ČZU, 3. VUT

 

O umístění muži  
ZČU – VUT 15:19  
VŠB – ČZU 31:32  
VŠE – UK 20:28  

 

 

Celkové pořadí  
1. UK
2. VŠE  
3. ČZU  
4. VŠB  
5. VUT  
6. ZČU  

 

Ženy  
VŠE - ZČU 24:12
ČZU - UK 16:19 O umístění
UK - VŠE 13:20 ČZU – UP 26:39
ZČU - UP 18:28 UK – ZČU 26:11
UP - UK 32:23 ZČU – ČZU 10:28
VŠE - ČZU 26:16 UP – VŠE 24:19

 

 

Celkové pořadí  
1. UP  
2. VŠE
3. UK  
4. ČZU  
5. ZČU